Mery Spolsky i Arek Kłusowski lepią pierogi i śpiewają o świętach

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 20:50
- W robieniu piosenek świątecznych mam dużą wprawę. Komponujemy je z tatą od lat - przyznaje Mery Spolsky, A Arek Kłusowski dodaje: - "Wspólna chwila" to piosenka z przymrużeniem oka, zastrzyk optymizmu w niepewnych czasach. 
Julie Wieniawa, Mery Spolsky, Arek Kłusowski
Julie Wieniawa, Mery Spolsky, Arek KłusowskiFoto: Filip Trzaskowcki

Posłuchaj
Arek Kłusowski 1200.jpg
Arek Kłusowski z płytą "Po tamtej stronie": chcę się zderzyć z słuchaczami

Każdy marzy o "Last Christmas"

Autorem muzyki jest Arek Kłusowski, słowa powstały przy współpracy z Mery Spolsky. W piosence śpiewa także Julia Wieniawa. - W tym roku zrobiłem dużo szalonych rzeczy i ten numer też się do nich zalicza. Zazwyczaj Boże Narodzenia spędzam tam, gdzie jest ciepło, a "Wspólna chwila" dała mi szansę poczuć klimat "tradycyjnych" świąt. W teledysku lepię pierogi i wygłupiam się z koleżankami, a jednocześnie - już bardziej na serio - chcę przekazać, że warto się skupiać na tym co się dzieje tu i teraz, uczymy się czerpać z tego radość i nie zamartwiajmy się rzeczami, na które nie mamy wpływu. Wszystko będzie dobrze - mówi gość Czwórki.

Posłuchaj
55:05 2020_12_02 09_05_19_PR4_Wszystko_gra.mp3 "Wspólna chwila" od Spolsky, Wieniawy i Kłusowskiego (Wszystko gra/Czwórka)

 

Zobacz
Julia Wieniawa Czwórka 1200x660.jpg
Julia Wieniawa: po prostu mam szczęście do ludzi

Piosenka powstała na potrzeby organizowanego przez firmę Allegro konkursu i wygrała go. - Muszę się przyznać, że ja tych melodi skomponowałem z piętnaście. Każdy przecież marzy, żeby powtórzyć sukces "Last Christmas" - śmieje się rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Tym utworem zamykam stary rok. W nowym planuję wydać drugą autorską płytę.

Wspólna Chwila | Julia Wieniawa, Mery Spolsky, Arek Kłusowski | Allegro

Sprawdź
mery spolsky 1200.JPG
Mery Spolsky w trasie. "Jeśli macie ochotę na cardio, to zapraszam na moje koncerty"

"Piosenki świąteczne piszę do szuflady"

Mery Spolsky też ma na koncie kilka świątecznych przebojów. - Mam taką tradycję, że co roku, od 10 lat, nagrywam "kolędę Spolsky" i prezentuję ją na livie na portalu społecznościowym, a potem odkładam do szuflady - opowiada artystka. - W tym roku dopisałam się do oficjalnego "christmasa". Dotałam do niego "Spolsky klimat" i sprawiło mi to dużo frajdy - dodaje wokalistka, autorka tekstów i muzyki. 

MERY SPOLSKY [Czwórka Live]

W tworzeniu melodii Arka Kłusowskiego wspierał Adi Osianik, produkcję nagrania odpowiedzialny jest Paweł Krawczyk, wieloletni członek i główny kompozytor zespołu Hey, a teledysk wyreżyserował Piotr Onopa.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Mery Spolsky, Arek Kłusowski

Data emisji: 02.12.2020

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Funkasanki: zrobiliśmy płytę o końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 10:50
- Gdyby okazało się, że dziś jest ostatni dzień na Ziemi i jutra już nie będzie to... poszlibyśmy na spacer. To uwalnia głowę, daje perspektywę i dystansuje. O tym opowiadamy na naszej nowej płycie - deklarują  Anka Kaptór i Przemek Starachowski z duetu Funkasanki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Pietrucha i "Folk it! Tour", czyli folknomadzi z nieprawdziwego życia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:03
- Mam akceptację dla tego, co powstało w danym momencie, w dany sposób - mówi Julia Pietrucha o swoich płytach. - Patrzę z czułością i zrozumieniem na wcześniejsze moje projekty, nie zmieniłabym ich. "Folk it!Tour" jest powrotem do nich, nowym zaaranżowaniem tych samych kompozycji, znalezieniem w nich nowej energii i nowego brzmienia - dodaje. 
rozwiń zwiń