"Helsinki Special Edition" płytą tygodnia. Daria Zawiałow: to zamknięcie pewnego rozdziału

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:30
Na "Helsinki. Special Edition" znalazło się kilka perełek, których nie ma na innych fizycznych wydawnictwach Darii Zawiałow. Artystka opowiedziała we "Wszystko gra" o tym krążku, ale zdradziła też, co znajdzie się na jej kolejnej płycie, która premierę będzie miała w przyszłym roku.
Sesja zdjęciowa promująca płytę Helsinki Darii Zawiałow
Sesja zdjęciowa promująca płytę "Helsinki" Darii ZawiałowFoto: Piotr Porębski/mat. prasowe

Posłuchaj także
zawiałow daria 2.jpg
Płyta tygodnia: Daria Zawiałow "Helsinki. Special Edition"

"Helsinki" to druga, po "A kysz" z 2017 roku, płyta długogrająca artystki. Na krążku, który premierę miał w marcu 2019 znalazło się kilkanaście energetycznych numerów. Teraz światło dzienne ujrzała reedycja albumu, która została "Płytą tygodnia" w Czwórce.

Posłuchaj
53:37 2020_10_28 09_06_27_PR4_Wszystko_gra.mp3 Daria Zawiałow mówi o krążku "Helsinki Special Edition" i zapowiada kolejną płytę (Wszystko gra/Czwórka) 

Płyta "Helsinki Special Edition" została wzbogacona o dwa nie wydane wcześniej tracki, czyli "Nie mamy czasu" i "Mania". Na specjalnej edycji znalazły się też zupełnie nowe wersje "Saloników", tym razem wyprodukowane wspólnie z Bogdanem Kondrackim, oraz "Szarówki", w której usłyszycie dodatkowo głos Janusza Panasewicza. - Wydanie reedycji płyty oznacza dla artysty zupełnie inne emocje niż publikowanie nagrań po raz pierwszy, kiedy jeszcze nikt ich nie zna. To po prostu fajny dodatek, którym można zaskoczyć odbiorców - mówiła wokalistka. - Tym razem to nie tylko forma kontynuacji, ale także zamknięcie tematu "Helsinek". 

Daria Zawiałow x album Helsinki x premiera w Czwórce / Czwórka

Teraz wokalistka szykuje się do nagrania kolejnego krążka, który, jak przyznaje "jest już w drodze". - Nie narzekam na brak zajęć w czasie pandemii, bo stworzyłam materiał na tę płytę. Ale nie ukrywam, że brakuje mi koncertów, dotychczasowe wydarzenia musiały zostać odwołane albo przeniesione na późniejszy termin - mówiła Daria Zawiałow.

Posłuchaj także:

Premierę trzeciej płyty wokalistki zaplanowano na wiosnę przyszłego roku, a nagrania już się rozpoczęły. - Nie potrafię być już w "Helsinkach", sama czekam na ten kolejny krążek - opowiadała Daria Zawiałow. - Lubimy się rozwijać, ewoluować, zaskakiwać. "Helsinki" były zupełnie inne od "A kysz". Trzeci album będzie jeszcze inny: wcześniej lubiłam być narratorem, opowiadać historie i kreować ich bohaterów. Teraz otworzę się i pokażę trochę więcej prawdziwej Darii Zawiałow.

Quebonafide feat. Daria Zawiałow - BUBBLETEA (prod. Duit) (Official Video) / QueQuality

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Daria Zawiałow

Data emisji: 28.10.2020

Godzina emisji: 9.05

kd

Czytaj także

The Rookles: płyta "Draw The Lina" dostała od nas trzy życia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 22:02
Zespół powstał w 2011 roku w podwarszawskim Otwocku. Ich pierwszy krążek "Open Space" kazał się w 2015 roku, a na początku lipca tego roku światło dzienne ujrzał kolejny album od The Rookles "Draw The Line".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daniel Spaleniak. Co czyta, kiedy nie gra?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:00
Nagrywa płyty, tworzy muzykę do amerykańskich seriali, nam zdradza, co czyta, kiedy nie komponuje. - W moim domu, a nawet w studiu nagraniowym jest więcej książek niż krążków - przyznaje Daniel Spaleniak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń