Ekwador - dziwne jedzenie, tania benzyna

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 11:30
Ekwador rozciąga się od Oceanu Spokojnego, przez Andy, po Nizinę Amazonki, obejmuje też Wyspy Galapagos. Mieszkańcy tego kraju jedzą... bawole kopyta i świnki morskie!
Audio
  • Ekwador - kraj pięknej przyrody i egzotycznych zwyczajów (Audycja nr 1/Czwórka)
Stolica Ekwadoru, Quito, to miasto położone na wysokości 3000 m n.p.m.
Stolica Ekwadoru, Quito, to miasto położone na wysokości 3000 m n.p.m.Foto: Pixabay (Domena publiczna)

W Ekwadorze mieszka słyny polski podróżnik - Wojciech Cejrowski. Nic dziwnego, że ten kraj tak bardzo mu się spodobał - przyroda zapiera dech w piersiach, a litr benzyny kosztuje 1,30 zł. Jedynie jedzenie może wydawać się zbyt oryginalne, bo oprócz potrawy z bawolich kopyt je się tam... świnki morskie.

- Rzeczywiście w regionie Sierra blisko And, skąd pochodzę, przyrządza się pieczone świnki. Wiele osób uważa, że to obrzydliwe, nawet mój kolega, Ekwadorczyk, dziwi się, że my to jemy - przyznaje Nicole, która od dwóch lat mieszka w Polsce.

W audycji zdradzamy też, co Ekwadorczycy wrzucają do zupy i dlaczego samochody o rejestracjach zakończonych na cyfry 1 i 2 w poniedziałki nie mogą wyjeżdżać na stołeczne ulice. Wyjaśniamy także, czy to prawda, że już wkrótce w Ekwadorze będzie można płacić tylko w systemie elektronicznym.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Mariusz Infulecki, Michał Migała

Materiał przygotowała: Magda Rożniecka

Data emisji: 24.08.2015

Godzina emisji: 7.00

mg/fbi

Czytaj także

Buenos Aires - miasto tańca i dobrego jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 16:00
Targi, na których można kupić praktycznie wszystko, ludzie tańczący tango na ulicach i restauracje, w których serwuje się wołowinę najlepszego gatunku - taka jest stolica Argentyny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak przeżyć w podróży dookoła świata?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 09:50
Właśnie powrócili z Bali, a już planują kolejną podróż. Studio Czwórki odwiedzili Adrianna Gontarek i Grzegorz Echeński - ludzie, którzy postanowili objechać świat dookoła.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brazylia - gigantyczne miasta, piękne krajobrazy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 17:30
Po 11-godzinnym locie opuścili samolot i w Sao Paulo przywitał ich upał, duchota i dezorientacja, ale właśnie wtedy spełniło się ich marzenie z dzieciństwa.
rozwiń zwiń