Uwaga na Jadłonomię! Weganizm jest zaraźliwy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 12:15
– Według statystyk wegetarian i wegan w Polsce jest coraz więcej. Widzę to także po liczbie wejść na moją stronę – mówiła Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia.
Audio
  • Marta Dymek o swoim blogu Jadłonomia i diecie wegańskiej (Audycja nr 1/Czwórka)
Fragment jednego ze słynnych obrazów włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo
Fragment jednego ze słynnych obrazów włoskiego malarza Giuseppe ArcimboldoFoto: wikimedia/domena publiczna

Zapalona weganka od kilku lat podpowiada swoim czytelnikom, jak gotować trochę inaczej, czyli bez mięsa. – Coraz więcej osób odwiedza moją stronę, staram się więc ją poszerzać, uaktualniać i chyba stała się już wegańskim portalem – powiedziała Marta Dymek, która niedawno część przepisów zebrała także w książce "Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan".

Jej przygoda z wegańską dietą zaczęła się od nastoletniego buntu. W Czwórce Marta Dymek opowiadała, jakim skandalem było niejedzenie mięsa w latach 90. i dlaczego zmusiło ją to do samodzielnego gotowania. Mówiła także m.in. o tym, ile naprawdę kosztuje dieta wegańska i dała naszym słuchaczom kilka porad dotyczących przyrządzania bezmięsnych potraw zarówno po tajsku, jak i po polsku.

Martę Dymek pytaliśmy też o to, czy można rozpoznać weganina po twarzy i czy zjadłaby roślinę mięsożerną.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała i Mariusz Infulecki

Goście: Marta Dymek (autorka bloga Jadłonomia)

Data emisji: 26.01.2016

Godzina emisji: 8.14

mc/pj

Czytaj także

Kuchnia śląska. Najpierw tort, potem rosół

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 13:40
- Wizyta w śląskim domu zaczyna się od tortu - mówi Monika Kucia, dziennikarka kulinarna. - Wynika to z dawnych czasów, gdy w domach było biednie i należało zjeść coś słodkiego, by nie być bardzo głodnym podczas obiadu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pogotowie kulinarne. Szybkie i sprawdzone przepisy

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 10:00
Nie potrafisz nic ugotować? Nie ma problemu, nauczymy Cię podstawowych dań i zup. - Przede wszystkim zastanów się nad tym, co lubisz jeść. I z tych produktów komponuj posiłki - radziła Daria Ładocha, czyli blogerka znana jako Mamałyga.
rozwiń zwiń