Chcesz mieć dobry humor? Jedz zielone...

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 11:00
Zielone warzywa liściaste pomagają walczyć ze złym nastrojem. Naukowe odkrycie sprzed lat zastosujemy w dzisiejszej diecie.
Kapusta, jak i inne zielone warzywa liściaste, to źródło kwasu foliowego, który jest absolutnie niezbędny przy wielu procesach życiowych, w tym przy produkcji serotoniny
Kapusta, jak i inne zielone warzywa liściaste, to źródło kwasu foliowego, który jest absolutnie niezbędny przy wielu procesach życiowych, w tym przy produkcji serotoninyFoto: Pixabay/publimode/dom. publiczna

Badania przeprowadzone w 2003 roku na prawie 3000 osób wykazały, że uczestnicy, których dieta była uboga w kwas foliowy zawarty m. in. w kapuście i w szparagach, mieli o  prawie 70 proc. wyższe ryzyko rozwoju depresji niż osoby, których dieta była w niego bogata. Podpowiemy, co jeść, by cieszyć się dobrym humorem.

Sprawdzimy także, jaki jest staystyczny Polak i zaprosimy na kolejną odsłonę urodzinowego cyklu "Cztery dychy".

***

Na "Audycję nr 1" zapraszamy we środę (9.03) w godz. 6.00-9.00. Program prowadzą Ula Kaczyńska i Mariusz Infulecki.

kul/kd

Czytaj także

Kolorowy raj. Owoce i warzywa końca lata

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:30
- Warto korzystać teraz z warzyw i owoców, bo są świeże, dojrzałe, pełne witamin, minerałów i antyoksydantów - mówi dietetyczka Justyna Marszałkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

29 lutego - dzień, który prawie się nie zdarza

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 14:20
Urodzone 29 lutego kobiety wolniej się starzeją, a dzieci, które przyszły na świat tego dnia dostają prezenty raz na 4 lata. Skąd wziął się 366 dzień w kalendarzu?
rozwiń zwiń