Tatuaż - sztuka znana od lat. Piękna czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 10:20
Gdyby najstarszy znany posiadacz tatuaży wciąż żył, miałby dziś 5300 lat. Od tamtej pory wiele się zmieniło w tej dziedzinie sztuki - sprawdzamy czy tatuaż szpeci, a może upiększa.
Audio
  • Mariusz Infulecki i Piotr Galus dzielą się ciekawostkami ze świata tatuaży (Audycja nr 1/Czwórka)
W USA każdego roku na tatuaże wydawane jest 1,5 biliona dolarów
W USA każdego roku na tatuaże wydawane jest 1,5 biliona dolarów Foto: Pixabay.com/Public domain

W 1991 roku w pobliżu włosko-austriackiej granicy znaleziono mumię, którą nazwano Ötzi. Jej ciało pokryte było tatuażami wykonanymi najprawdopodobniej z sadzy uzyskanej z osmalonych kamieni otaczających ogniska. 

To oczywiście nie jedyna ciekawostka ze świata tatuaży. Podczas tego zabiegu skóra zostaje nakłuta od 50 do nawet 3000 razy na minutę. A rekord bycia tatuowanym należy do dwóch Australijczyków, którzy przez 42 godziny i 50 minut dzielnie znosili ból igieł, by na ich ciałach pojawiły się wymarzone rysunki.

Mariusz Infulecki i Piotr Galus o stosunek do tatuaży zapytali też Czwórkowych słuchaczy. Sprawdzili również, w których zawodach lepiej unikać tego typu ozdób i która z religii świata akceptuje tatuaże.


***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1"

Prowadzą: Mariusz Infulecki, Piotr Galus

Data emisji: 22.03.2016

Godzina emisji: 8.00

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kaczorowska i Rozbicki. Aktorzy wciąż młodego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 17:00
Czwórkowi goście tworzą jedną drużynę w tanecznym talentshow. Ona jest nauczycielką, on uczniem, który przyznaje: Agnieszka jest tyranką, ale to jest adekwatne do sytuacji.
rozwiń zwiń