Gubisz klucze? Nie będą Ci już potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 11:50
Dzięki polskim studentom już za chwilę będziesz mógł otworzyć drzwi swojego domu smartfonem. O tym wynalazku porozmawiamy w "Audycji nr 1".
Gubisz klucze? Nie będą Ci już potrzebne
Foto: Pixabay

Studenci opracowali wkładkę, którą można obsługiwać za pomocą smartfona z funkcją Bluetooth. Lockbusters to drużyna z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Ich projekt to unikalna wkładka, która ma zastąpić staromodne klucze. W "Audycji nr 1" dowiemy się o niej wszystkiego.

Po 7.00 sprawdzimy, jak pomagać zwierzętom. Okazuje się, że zabranie ich ze schroniska to nie wszystko, a angażować możemy się na wiele innych sposobów.

W ostatniej godzinie audycji zapraszamy, jak co środę, na program jubileuszowy "4 dychy". W związku z tym emitujemy materiały sprzed lat wykorzystując przepastne archiwum Polskiego Radia. Serwujemy archiwalne materiały radiowej Czwórki, począwszy od 1979 roku.

***

Na "Audycję nr 1" zapraszamy w środę (1.06) w godz. 6.00-9.00. Program prowadzi Mariusz Infulecki.

pj/mm

Czytaj także

Psi flyball. Bo latające psy to szczęśliwe psy

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 13:50
- Na "latanie" można namówić właściwie każdego psa. Mój potrafił skoczyć nawet na wysokość niemal 2 metrów! - mówiła Anna Radomska, trenerka flyballu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawód - prezenter psów. "To wielka, czworonożna pasja"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 14:35
- Z psami jest trochę tak, jak z dziećmi. Trzeba być cierpliwym, nauczyć się rozumieć sygnały, które wysyłają - mówił 18-letni Jakub Badziukiewicz, wicemistrz świata w Junior Handlingu.
rozwiń zwiń