Pablopavo. "Deyna na głowie, Dylan na sercu"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 13:50
- Na biografię daję sobie jeszcze czas, wywiad-rzeka mnie nie interesował, zgodziłem się na "Dym", bo czegoś takiego jeszcze u nas nie było - opowiada Pablopavo.
Audio
  • Papblopavo opowiada o "Dymie" - wywiadzie graficznym, obrazkowej biografii, historii życia piosenek artysty (Audycja nr1/Czwórka)
Prace nad komiksem Dym trwały dwa lata, a efektem jest ponad 190-stronicowe wydawnictwo, które ukazało się 6 maja 2016
Prace nad komiksem "Dym" trwały dwa lata, a efektem jest ponad 190-stronicowe wydawnictwo, które ukazało się 6 maja 2016Foto: Jacek Konecki

okładka książki Okładka książki

"Dym" to graficzny wywiad z jednym z najciekawszych polskich artystów, a zarazem uniwersalna historia o dojrzewaniu i wiecznej niepewności. - Zaczynałem w czasach, gdy grało się albo w garażu, albo w piwnicy - wspomina Pablopavo. - To był dość heroiczny moment w historii, ale z dzisiejszego punktu widzenia także fantastyczny. Miałem grupę przyjaciół, z którą się spotykałem, żeby pomuzykować. Nie myśląc o wydawaniu płyt czy o koncertowaniu, tylko dla samej radości grania.

Gość Czwórki opowiada także o tym, czym różni się polska scena muzyczna z lat 90. od tego, co dzieje się na niej teraz, zdradza kulisy pewnego niefortunnego wywiadu z przekleństwami w tle i wyjaśnia, w jaki sposób Kamil Bednarek wpłynął na popularność Vavamuffin.

Zobacz: Koncert Pablopavo i Ludzików w Czwórce [WIDEO] >>>

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzą: Mariusz Infulecki i Ula Kaczyńska

Gość: Paweł Sołtys (Pablopavo)

Data emisji: 18.05.2016

Godzina emisji: 8.10

kul/pj

Czytaj także

Co byś powiedział sobie młodemu?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 12:30
To pytanie Katarzyna Bielas zadała znanym Polakom. Z odpowiedzi powstała książka - drogowskaz, która pokazuje jak warto żyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ilona Łepkowska: trudno zrezygnować ze sławy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 11:50
- Napisałam książkę, jak można zostać sławnym, co się z tym wiąże i jak czasem trudno jest powiedzieć, że nie chce się już być sławnym - opowiada znana scenarzystka Ilona Łepkowska, która debiutuje w roli pisarki.
rozwiń zwiń