Rafał Królikowski: nie czuję się amantem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 15:54
Był szefem wydawnictwa, redaktorem naczelnym magazynu tanecznego, a nawet dyrektorem poczty. Rafał Królikowski, aktor, znany z filmów, seriali, a także teatralnych scen, zagościł w Czwórce.
Audio
  • O najważniejszych rolach i planach zawodowych mówi Rafał Królikowski (Strefa Prywatna/Czwórka)
Premiera sztuki Pozory mylą w Teatrze Kamienica. Nz. aktor Rafał Królikowski (slmgut)
Premiera sztuki "Pozory mylą" w Teatrze Kamienica. Nz. aktor Rafał Królikowski (sl/mgut) Foto: PAP/Stach Leszczyński

- O tym, że mam predyspozycje, by grać amantów dowiedziałem się dopiero w szkole aktorskiej. Myślałem o sobie raczej jako o aktorze charakterystycznym - mówił w Czwórce. - Dziś gram bardzo różne role, ale gdybym pozostawał w jednej "szufladzie", chyba szybko znudziłbym się tym zawodem.

Królikowski zadebiutował w 1992 roku w wojennym "Pierścionku z Orłem w Koronie" Andrzeja Wajdy. Za tę rolę zdobył prestiżową nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, i do dziś dobra passa go nie opuszcza. W Czwórce aktor wspominał swoje pierwsze kroki przez kamerą i na teatralnych deskach. W rozmowie z Beatą Kwiatkowską zdradził także, jak udaje mu się oddzielać swoje życie prywatne od zawodowego i tłumaczył, dlaczego wcale nie jest to łatwe. O Królikowskim na antenie Czwórki wypowiadał się także m.in. aktor Rafał Rutkowski.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Rafał Królikowski (aktor)

Data emisji: 26.04.2016

Godzina emisji: 20.00

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julia Kamińska: wzbudzam w ludziach pozytywne emocje

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 15:19
Znamy ją z wielu seriali i filmów. Dziś Julia Kamińska gra głównie w teatrze, a w wolnych chwilach angażuje się w akcje charytatywne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być jak Jolie i Pitt, czyli o miłości w pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 12:15
Angelina Jolie i Brad Pitt to najsłynniejsza para, która poznała się na planie filmowym. Ale w pracy spotkali się również polscy aktorzy - Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. Zapytaliśmy ich o plusy i minusy takiego związku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związek z gwiazdą. Czy to ma przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 10:00
Zdaniem aktorki Agnieszki Żulewskiej, znanej m.in. z filmu "Bejbi blues" takie związki są bardzo trudne. Ale nie niemożliwe. O tym, jak mogłoby wyglądać życie z gwiazdą nakręcono m.in. film "Bodyguard".
rozwiń zwiń