Wiek nie robi rodzica. Liczy się to, co ma się w głowie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 11:19
- 20 lat to wystarczający wiek by być rodzicem, czasem nawet 18 wystarczy - mówi Jarosław Żyliński, psycholog. - To nie wiek robi rodzica, tylko sytuacja w której jest i to, co ma w głowie - wyjaśnia.
Audio
  • Jarosław Żyliński, psycholog wychowawczy opowiada o młodym rodzicielstwie, jego wadach i zaletach (Strefa Prywatna/Czwórka)
Problem codziennej opieki nad dzieckiem, jego pielęgnacja, przewijanie, karmienie to jeden z łatwiejszych, jakie czekają na młodego rodzica.
Problem codziennej opieki nad dzieckiem, jego pielęgnacja, przewijanie, karmienie to jeden z łatwiejszych, jakie czekają na młodego rodzica. Foto: Glow Images/East News

Coraz częściej zdarzają się przypadki osób, które zostają rodzicami w wieku 18, 19 czy 20 lat. Wiele z nich na rodzicielstwo decyduje się świadomie.

- Człowiek jest gotowy na dziecko, jeśli jest wystarczająco dojrzały, potrafi zrozumieć, wziąć odpowiedzialność, jest gotów by kipieć miłością - mówi gość Czwórki. - Jednak jest niewiele osób w tak młodym wieku, które mogą w ten sposób działać. W XX i XXI stuleciu postawiliśmy na własny rozwój - dodaje.

Jarosław Żyliński opowiada, jacy są współcześni młodzi rodzice, z jakimi problemami muszą się borykać. Zdradza też, w jakich kwestiach młody tata i młoda mama mają przewagę nad osobami, które na dziecko decydują się później.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Jarosław Żyliński (psycholog wychowawczy, autor książki "Miłość i wychowanie")

Data emisji: 27.06.2016

Godzina emisji: 20.00

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Całowanie, przytulanie. Co nam wolno publicznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 18:15
Młodzi ludzie często okazują sobie uczucia w miejscach publicznych. Z badań wynika, że nie przeszkadza nam to, dopóki zachowania nie są zbyt ostentacyjne. Gdzie leży granica przyzwoitości i czy pocałunek to już za wiele?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kidults. Coraz dłuższa droga do dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 17:00
- Punktem wyjścia do współczesnej dorosłości powinna być próba odpowiedzi na pytanie "czego chcemy i kim jesteśmy" - przekonują goście Czwórki i tłumaczą, że zależności od rodziców nie należy się wstydzić.
rozwiń zwiń