X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwsza miłość przepisem na sukces w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 11:30
- Badania pokazują, że sukcesy w życiu odnoszą nie tyle osoby o wysokim IQ, ale z wysokim ilorazem inteligencji emocjonalnej, a uczymy się tego właśnie poprzez pierwsze relacje, pierwsze uniesienia – mówi Barbara Zych, psycholog.
Audio
  • Jak pierwsza miłość wpływa na nasze dalsze życie? (Strefa Prywatna/Czwórka )
Czy przeżywając kryzys w kolejnym związku tęsknimy za pierwszą miłością czy raczej za życiem bez zobowiązań, pracy i kredytu?
Czy przeżywając kryzys w kolejnym związku tęsknimy za pierwszą miłością czy raczej za życiem bez zobowiązań, pracy i kredytu? Foto: pixabay.com

Jak dodaje gość Jakuba Jamrozka w pierwszej miłości wychodzimy z naszego egocentryzmu, bo jako dzieci jesteśmy bardzo egocentryczni. Jednak pierwsza miłość uczy nas nie tylko budowania relacji, ale też często radzenia sobie z odrzuceniem. - To bardzo ważny moment dla naszego rozwoju. Uczymy się siebie przez drugą osobę, to z punktu widzenia psychologii jest najważniejsze - przyznaje Barbara Zych.

Co sprawia, że naszą pierwszą miłość pamiętamy tak dokładnie, nie tylko kolor oczu czy włosów, ale tez zapach? Czy zauroczenia w przedszkolu też są ważne? A jeśli pierwsza miłość zdarzy się nam dopiero po trzydziestce? Jak wspierać bliskich, których pierwsza miłość złamała serce? Czego nie powinniśmy mówić? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Barbara Zych (psycholog z Centrum Psychoterapii Kucewicz & Piotrowicz)

Data emisji: 5.07.2016

Godzina emisji: 20.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złamane serce to syndrom kliniczny

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 13:00
Ból w klatce piersiowej, zakłócenia rytmu serca i powiększenie lewej komory serca - to tylko część medycznych objawów, które pojawiają się po rozstaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zazdrość jest zdrowa, ale łatwo przedawkować

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 13:00
Mówi się, że nie ma miłości bez zazdrości. – To nie do końca prawda – mówiła terapeutka Marta Osińska-Białczyk w rozmowie o granicach zazdrości w związku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie-związek. Bycie singlem nie jest na zawsze

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 16:14
Singiel jest sam często z wyboru, ale tysiące osób z tej grupy szukają swojej drugiej połówki. Co im przeszkadza, co utrudnia codzienność?
rozwiń zwiń