Ja, ty i rodzina w naszym związku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 13:00
Jeśli między dwojgiem ludzi jest miłość, przestaje się liczyć to, z jakiej rodziny pochodzą. To mit, bo prawda jest taka, że każdy z nas powtarza w związku wzorce wyniesione z domu.
Audio
  • Dr Hanna Elżanowska mówi o wpływie wzorców rodzinnych na związek (Strefa Prywatna/Czwórka)
Dr Elżanowska wskazuje, że jednym z najbardziej powszechnych mechanizmów jest tzw.  transmisja międzypokoleniowa wzorców rodzinnych.
Dr Elżanowska wskazuje, że jednym z najbardziej powszechnych mechanizmów jest tzw. transmisja międzypokoleniowa wzorców rodzinnych. Foto: www.pexels.com

- Wchodząc w związek małżeński, zyskujemy dwie rodziny, swoją własną z partnerem, oraz rodzinę, z której on pochodzi – powiedziała dr Hanna Elżanowska z Centrum Probalans. Dzieje się tak ponieważ wyniesiony z domu rodzinnego system wartości, sposób patrzenia na świat i podejście do rozwiazywania konfliktów rzutuje potem na związek, jaki budujemy z partnerem.

Dr Elżanowska pociesza jednak, że nie jesteśmy skazani na powtarzanie rodzinnych wzorców. Choć na początku mają prawo się uaktywniać, możemy zapanować nad nimi w dorosłym życiu.

Jak zdrowo utrzymać relacje ze swoją rodziną i rodziną partnera? Jak wypracować granice? W audycji również o tym, jak wystrzegać się powtarzania rodzinnych wzorców w sytuacji konfliktowych.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: dr Hannna Elżanowska (psycholog i psychoterapeutka z Centrum Probalans)

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 20.05

mz/pj

 

Czytaj także

Jak osiągnąć życiową równowagę?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 10:22
Praca, dom, przyjaciele, rodzina - jak znaleźć czas na to wszystko, jak się nie pogubić między życiem prywatnym, a zawodowym?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zły dotyk". Życie po trudnym dzieciństwie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 11:25
Pedofil swoim zachowaniem ma wpływa na to, jak będzie wyglądało życie człowieka, który, choć dziś jest jeszcze bardzo młody, negatywne doświadczenia zapamięta na zawsze.
rozwiń zwiń