X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ja, ty i rodzina w naszym związku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 13:00
Jeśli między dwojgiem ludzi jest miłość, przestaje się liczyć to, z jakiej rodziny pochodzą. To mit, bo prawda jest taka, że każdy z nas powtarza w związku wzorce wyniesione z domu.
Audio
  • Dr Hanna Elżanowska mówi o wpływie wzorców rodzinnych na związek (Strefa Prywatna/Czwórka)
Dr Elżanowska wskazuje, że jednym z najbardziej powszechnych mechanizmów jest tzw.  transmisja międzypokoleniowa wzorców rodzinnych.
Dr Elżanowska wskazuje, że jednym z najbardziej powszechnych mechanizmów jest tzw. transmisja międzypokoleniowa wzorców rodzinnych. Foto: www.pexels.com

- Wchodząc w związek małżeński, zyskujemy dwie rodziny, swoją własną z partnerem, oraz rodzinę, z której on pochodzi – powiedziała dr Hanna Elżanowska z Centrum Probalans. Dzieje się tak ponieważ wyniesiony z domu rodzinnego system wartości, sposób patrzenia na świat i podejście do rozwiazywania konfliktów rzutuje potem na związek, jaki budujemy z partnerem.

Dr Elżanowska pociesza jednak, że nie jesteśmy skazani na powtarzanie rodzinnych wzorców. Choć na początku mają prawo się uaktywniać, możemy zapanować nad nimi w dorosłym życiu.

Jak zdrowo utrzymać relacje ze swoją rodziną i rodziną partnera? Jak wypracować granice? W audycji również o tym, jak wystrzegać się powtarzania rodzinnych wzorców w sytuacji konfliktowych.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: dr Hannna Elżanowska (psycholog i psychoterapeutka z Centrum Probalans)

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 20.05

mz/pj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak osiągnąć życiową równowagę?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 10:22
Praca, dom, przyjaciele, rodzina - jak znaleźć czas na to wszystko, jak się nie pogubić między życiem prywatnym, a zawodowym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zły dotyk". Życie po trudnym dzieciństwie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 11:25
Pedofil swoim zachowaniem ma wpływa na to, jak będzie wyglądało życie człowieka, który, choć dziś jest jeszcze bardzo młody, negatywne doświadczenia zapamięta na zawsze.
rozwiń zwiń