Jak osiągnąć życiową równowagę?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 10:22
Praca, dom, przyjaciele, rodzina - jak znaleźć czas na to wszystko, jak się nie pogubić między życiem prywatnym, a zawodowym?
Audio
  • O równowadze między ciałem a umysłem, życiu w zgodzie ze sobą i nauce asertywności (Strefa Prywatna/Czwórka)
Jak często warto robić rachunek sumienia, by żyć w zgodzie ze sobą?
Jak często warto robić "rachunek sumienia", by żyć w zgodzie ze sobą?Foto: Pixabay.com/Public Domain/RondellMelling

- Równowaga życiowa to stan harmonii między umysłem, emocjami, a ciałem. Choć brzmi to dość prosto, wcale proste do osiągnięcia nie jest - mówi w Czwórce Anna Wyszkowska. Przekonuje, że brak równowagi w wielu przypadkach przejawia się m.in. niemożliwą do kontrolowania "gonitwą myśli", niemożnością zrelaksowania się. - Pamiętajmy, że jako ludzie jesteśmy całością: emocje mają więc wpływ na ciało, ciało na umysł, a umysł na emocje.

Dlatego w Czwórce Wyszkowska tłumaczy m.in. jak ważny jest dla nas oddech i mówi, jak należy oddychać, by kontrolować emocje i reakcje swojego ciała. Mówi także o tym, jak rozpoznawać u siebie pierwsze symptomy stresu i opanowywać je. W audycji rozmawiamy także o pozytywnym i negatywnym myśleniu, a ekspertka tłumaczy, które aspekty życia warto analizować, a nad którymi "przechodzić do porządku dziennego". W programie wypowiada się także m.in. Joanna Gotfryd z portalu "Mamo pracuj".

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Anna Wyszkowska (psycholog i psychoterapeuta z Centrum Probalans)

Data emisji: 20.07.2016

Godzina emisji: 20.10

kd


Czytaj także

Slowlife - sztuka prostego życia w rytmie slow

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:57
Początek nowego roku to czas postanowień. A może by tak w tym razem postanowić sobie, że przestaniemy się spieszyć, gonić za dobrem materialnym, a po prostu zaczniemy być… szczęśliwi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wizyta u psychologa. Dlaczego wciąż sądzimy, że to wstyd?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 10:19
- W powszechnym odczuciu psychologowie nie są do niczego potrzebni. Tymczasem udział w procesie terapeutycznym może wesprzeć nas w rozumieniu rzeczywistości i nas samych - mówiła psycholog Aleksandra Figura.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie kończy się zabawa a zaczyna nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:05
- Nie ma nic złego w tym, ze w wieku "nastu" lat próbujemy używek. Natomiast jeśli to idzie gdzieś dalej, to zaczyna się problem. Tę granicę bardzo trudno zauważyć - podkreśla Sylwia Minda-Grzyb, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorosłość i tęsknota. Jak opuścić rodzinny dom?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 11:30
– Wszystkie emocje, które są związane z rozłąką, czyli tęsknota, smutek, poczucie osamotnienia, można oswoić – mówiła psycholog i psychoterapeutka Anna Jędrzejuk.
rozwiń zwiń