X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zły dotyk". Życie po trudnym dzieciństwie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 11:25
Pedofil swoim zachowaniem ma wpływa na to, jak będzie wyglądało życie człowieka, który, choć dziś jest jeszcze bardzo młody, negatywne doświadczenia zapamięta na zawsze.
Audio
  • Problem pedofilii - jak działa i jakie konsekwencje ma "zły dotyk"? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zły dotyk. Życie po trudnym dzieciństwie
Foto: Pixabay.com/Public Domain/Alexax_Fotos

- Nasz układ zmysłowy, dotykowy jest najwcześniej rozwijającym się zmysłem, ale też najbardziej rozległym. Na dotyk reaguje cała nasza skóra, więc to zmysł, za pomocą którego kontaktujemy się ze światem. Zmysł ten stymuluje też pracę naszego mózgu - mówiła psycholog dr Hanna Elżanowska.

Jej zdaniem przemoc seksualna dotyka zarówno dziewczynki jak i chłopców. - Nie ma jednego profilu "typowego" sprawcy - to osoby różnorodne, pochodzące z różnych warstw społecznych. Mają różne zaburzenia, a dzieci potrzebują, by poczuć się lepiej, albo tylko dlatego, że nie układa im się w ich własnych związkach - mówiła Elżanowska.

Ekspertka tłumaczyła, że wykorzystywanie seksualne to pojęcie, które dotyczy zarówno sfery fizycznej, jak i tej wyłącznie psychicznej i opowiadała na czym polega "zły dotyk bez dotyku". Podkreślała jednak, że tak samo jak "zły", istnieje także ten "dobry dotyk". Czym jest i co nam daje? O tym w rozmowie Czwórki. W programie mówiliśmy także o powstałej 14 lat temu kampanii "Zły dotyk", której celem było propagowanie informacji dotyczących problemu pedofilii w Polsce. Wysłuchaliśmy także historii pacjentów, znanych z psychoterapeutycznych gabinetów i byliśmy świadkami eksperymentu przeprowadzonego przez jednego ze znanych youtuberów...

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: dr Hannna Elżanowska (psycholog i psychoterapeutka z Centrum Probalans)

Data emisji: 2.08.2016

Godzina emisji: 20.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wizyta u psychologa. Dlaczego wciąż sądzimy, że to wstyd?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 10:19
- W powszechnym odczuciu psychologowie nie są do niczego potrzebni. Tymczasem udział w procesie terapeutycznym może wesprzeć nas w rozumieniu rzeczywistości i nas samych - mówiła psycholog Aleksandra Figura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie kończy się zabawa a zaczyna nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:05
- Nie ma nic złego w tym, ze w wieku "nastu" lat próbujemy używek. Natomiast jeśli to idzie gdzieś dalej, to zaczyna się problem. Tę granicę bardzo trudno zauważyć - podkreśla Sylwia Minda-Grzyb, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorosłość i tęsknota. Jak opuścić rodzinny dom?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 11:30
– Wszystkie emocje, które są związane z rozłąką, czyli tęsknota, smutek, poczucie osamotnienia, można oswoić – mówiła psycholog i psychoterapeutka Anna Jędrzejuk.
rozwiń zwiń