Ekshibicjonizm w sieci. Co i czemu pokazujemy światu?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 10:33
W dobie internetu ekshibicjonista to nie tylko stereotypowy "mężczyzna w czarnym płaszczu". Świat wirtualny skłania nas do różnych form ujawniania tego, co prywatne.
Audio
  • Spójrzmy szerzej na ekshibicjonizm internetowy (Strefa Prywatna/Czwórka)
Ile z naszego życia pokazujemy w sieci?
Ile z naszego życia pokazujemy w sieci?Foto: pixabay/bohed

- Najwięcej problemów związanych z naruszaniem granic prywatności pojawia się online. Wielu użytkowników chociażby portali społecznościowych cechuje bezrefleksyjność w propagowaniu siebie - twierdzi Izabela Dziugieł, psycholożka i psychoterapeutka par. Chodzi przede wszystkim o to, co może się stać z umieszczanymi przez nas tekstami, zdjęciami czy filmami, bardzo często dotyczącymi naszego życia intymnego.

Czy to znaczy, że dzisiaj każdy z nas jest po trosze ekshibicjonistą? Jak wyznaczyć granicę między tym, co pokazać światu, a prywatnością? A może, na przykład, umieszczanie prywatnych, a więc naturalnych scen intymnych w sieci może być panaceum na odrealnioną i wynaturzoną pornografię?

W "Strefie prywatnej" razem z naszą ekspertką i słuchaczami zastanawiamy się nad różnymi obliczami ekshibicjonizmu: emocjonalnym, społecznym i seksualnym.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Izabela Dziugieł (psycholożka i psychoterapeutka)

Data emisji: 01.09.2016

Godzina emisji: 20.07

jsz/jp


Czytaj także

Nastolatki bez hamulców. Co pokazują w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:40
Ostatnio internet obiegł filmik nagrany przez dwie nastolatki, które chwaliły się, że uprawiały seks z muzykami po koncercie w jednym z warszawskich klubów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wizyta u psychologa. Dlaczego wciąż sądzimy, że to wstyd?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 10:19
- W powszechnym odczuciu psychologowie nie są do niczego potrzebni. Tymczasem udział w procesie terapeutycznym może wesprzeć nas w rozumieniu rzeczywistości i nas samych - mówiła psycholog Aleksandra Figura.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odwyk od internetu. Czy jesteśmy uzależnieni?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:04
- Dopiero za parę lat tak naprawdę przekonamy się o skutkach nadmiernego korzystania z nowych technologii - twierdzi Agnieszka Szafrańska-Romanów z warszawskiego Centrum Probalans.
rozwiń zwiń