Być jak bracia Coen. Za co kochamy rodzeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 19:29
Bracia Coen czy Dardenne to symbole idealnie działających, zgodnych braterskich tandemów - w sferze prywatnej i zawodowej. Na ogół jednak trudno o tak bliskie relacje.
Bracia Joel i Ethan Coen
Bracia Joel i Ethan CoenFoto: PAP/Sebastien Nogier

Często drogi braci i sióstr rozchodzą się po wyprowadzeniu się z domu rodzinnego i założeniu własnej rodziny.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego czasem czujemy się bardziej związani z przyjaciółmi niż z własnym rodzeństwem? Jak uzdrowić relacje i zbliżyć się do brata lub siostry? O tym porozmawiamy w Czwórce we wtorkowy wieczór, a odpowiedzi na pytania udzieli nam psycholog Izabela Wożyńska-Więch.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy w poniedziałek (28.02) w godzinach od 20.05 do 22.00. Audycję poprowadzi Jakub Jamrozek.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka rodzina psychologia

Czytaj także

Solo czy z rodzeństwem? Prześwietlamy jedynaków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 11:00
Oczko w głowie rodziców, roszczeniowy odludek, egocentryk i introwertyk, a może jednak empatyczna dusza towarzystwa z wysoką samooceną? Jakie są stereotypy, a jakie fakty na temat jedynaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wesele XXI wieku. "Nie da się dogodzić wszystkim"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 18:15
- Młodzi coraz gorzej bawią się na weselach, także swoich - przekonuje socjolog dr Michał Lutostański, a wedding plannerka Katarzyna Karpińska dodaje, że jeśli decydują się na przyjęcie, robią je na własnych zasadach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodziny patchworkowe. Jak sobie radzić w takim "układzie"?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 19:39
Mogą ją tworzyć nowi partnerzy rodziców, dzieci z obecnego i poprzedniego małżeństwa... Jak wygląda życie w rodzinach patchworkowych, czyli "pozszywanych"?
rozwiń zwiń