Rodziny patchworkowe. Jak sobie radzić w takim "układzie"?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 19:39
Mogą ją tworzyć nowi partnerzy rodziców, dzieci z obecnego i poprzedniego małżeństwa... Jak wygląda życie w rodzinach patchworkowych, czyli "pozszywanych"?
Bycie w rodzinie pachworkowej wymaga umiejętności utrzymania dobrych relacji z bliskimi
Bycie w rodzinie pachworkowej wymaga umiejętności utrzymania dobrych relacji z bliskimiFoto: Glow Images/East News

Cechą charakterystyczną tego modelu rodziny jest umiejętność zbudowania pozytywnych relacji z byłymi partnerami i dążenie do tego, by dzieci z poprzednich małżeństw traktowały się jak prawdziwe rodzeństwo.

Tworząc rodzinę patchworkową, partnerzy decydują się na wiele wyzwań i muszą być przygotowani na różnego rodzaju komplikacje. Jak wygląda dzień powszedni i święta w takich związkach? O tym porozmawiamy a psychologiem i psychoterapeutką z Ośrodka Strefa Zmiany w Warszawie.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy w poniedziałek (26.12) of godziny 20.05. Audycję poprowadzi Jakub Jamrozek.

kd

Zobacz więcej na temat: rodzina psychologia Czwórka
Czytaj także

Jaka rodzina jest (nie)zgodna z prawem?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 16:16
Model rodziny zmienia się, a podział ról kobiety i mężczyzny wygląda dziś zupełnie inaczej niż jeszcze 50 lat temu. Czy możemy mówić o jednej definicji rodziny i małżeństwa we Wspólnocie Europejskiej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wesele XXI wieku. "Nie da się dogodzić wszystkim"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 18:15
- Młodzi coraz gorzej bawią się na weselach, także swoich - przekonuje socjolog dr Michał Lutostański, a wedding plannerka Katarzyna Karpińska dodaje, że jeśli decydują się na przyjęcie, robią je na własnych zasadach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niepełnosprawność dziecka. Trudne wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 18:07
W "Czacie Czwórki" gościliśmy matki dzieci dotkniętych niepełnosprawnością - Beatę Niewiarowską i Emilię Bagorro. Towarzyszyła im prof. Grażyna Dryżałowska z Zakładu Pedagogiki Społecznej i Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń