Wesele XXI wieku. "Nie da się dogodzić wszystkim"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 18:15
- Młodzi coraz gorzej bawią się na weselach, także swoich - przekonuje socjolog dr Michał Lutostański, a wedding plannerka Katarzyna Karpińska dodaje, że jeśli decydują się na przyjęcie, robią je na własnych zasadach.
Audio
  • Wesele - urządzać, nie urządzać i co zrobić, żeby nie wywołać wojny w rodzinie? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/NGDPhotoworks/dom. publiczna

- Dużą popularnością cieszą się wesela rustykalne - w plenerze, z salą balową w stodole i bez disco polo. Ale właściwie każde marzenie można zrealizować i to bez wydawania fortuny - tłumaczy Karapińska.

dr Michał Lutostański My, Polacy łatwo poddajemy się filmowym wpływom, nic więc dziwnego, że marzą nam się śluby jak z wielkiego ekranu. Co więcej, często nawet nieświadomie kopiujemy pewne rozwiązania i przenosimy je do rzeczywistości

Zaoszczędzone pieniądze nowożeńcy najchętnie inwestują w siebie - kupują samochód, urządzają mieszkanie, wyjeżdżają w daleką podróż. Robią coś dla siebie, a nie dla dalekich ciotek czy wujków - potwierdza Lutostański. 

W audycji podpowiadamy, jak osiągnąć weselny kompromis, sprawdzamy najoryginalniejsze scenariusze przyjęć ślubnych, tłumaczymy, na czym polega "ślub humanistyczny", a Magdalena Zych z Muzeum Etnograficznego w Krakowie opowiada o wynikach badań "Wesela 21".

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Katarzyna Karpińska (wedding planner), Magdalena Zych (koordynatorka badań "Wesela 21", Muzeum Etnograficzne w Krakowie), dr Michał Lutostański (socjolog, Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 4.11.2016

Godzina emisji: 15.07

kul/fbi

Czytaj także

Rodzina 500+. Na wakacje, AGD czy rozwój rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 17:15
Od pięciu miesięcy polskie rodziny mogą liczyć na pomoc państwa. - Program "Rodzina 500+" jest dobrym zastrzykiem pieniędzy, ale nie sądzę, żeby wpłynął na rozwój demograficzny. Tak przynajmniej wskazują różne badania - przekonuje ekspert polityki społecznej Izabela Przybysz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice rodzinnych archiwów - są tam skarby

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 09:15
Początek listopada to dla wielu czas zadumy i wspomnień, a także powrotu do rodzinnych historii z przeszłości. - Archiwa rodzinne są fantastyczną rzeczą, zwłaszcza dla młodych ludzi, bo dzięki nim mogą poznać historię swojej rodziny, ustalić swoją tożsamość, odwołać się do swoich korzeni - mówią specjalistki z Archiwum Państwowego w Warszawie.
rozwiń zwiń