X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współczesny etos męskości. Jak go odkryć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:30
W "Strefie Prywatnej" o kondycji współczesnych mężczyzn rozmawiamy z Jackiem Masłowskim, psychoterapeutą, coachem, filozofem, prezesem Fundacji Masculinum i współautorem książki "Czasem czuły, czasem barbarzyńca".
Audio
  • Z psychologiem Jackiem Masłowskim spoglądamy na męskość przez pryzmat współczesności (Strefa Prywatna/Czwórka)
Chłopaki nie płaczą? O współczesnych archetypach męskości rozmawiamy w Strefie Prywatnej
Chłopaki nie płaczą? O współczesnych archetypach męskości rozmawiamy w "Strefie Prywatnej" Foto: pixabay.com/Unsplash/domena publiczna

- Dla mnie męskość to jest wartość i to wymagająca odkopania spod gruzów - tłumaczy Jacek Masłowski. - To jest rodzaj funkcjonowania w świecie, który odpowiada na wiele różnych potrzeb konkretnego mężczyzny oraz tych, którzy są z nim w relacjach - dodaje.

Jacek Masłowski Nie ma jednego, obowiązującego wzorca męskości, a kilka równolegle funkcjonujących

Z zaproszonym specjalistą Jakub Jamrozek rozmawia między innymi o tym, jaki wpływ na bycie mężczyzną mają ojcowie, a jaki matki. - Dla mężczyzn niezwykle istotne jest to, aby na pewnym etapie rozwoju odseparować się od własnych matek i taką rolę powinni spełniać ojcowie - wyjaśnia psychoterapeuta.

W integrowaniu męskiej tożsamości niezwykle istotne jest także nie tylko wspólne przebywanie w męskim gronie, ale także wspólne działanie, gdyż to właśnie w ten sposób między mężczyznami buduje się bliskość. - Mężczyzna dzisiaj tkwi w stereotypie, że musi sobie sam dawać radę. A to nie prawda - mówi Jacek Masłowski.

Z rozmowy dowiecie się także, co to znaczy uregulować relacje z uwewnętrznionym ojcem, czym charakteryzuje się męska seksualność, dlaczego istotne jest, aby ojcowie angażowali synów we własne aktywności oraz czemu stres jest jednym z największych wrogów męskości. Zapraszamy do wysłuchania nagrania "Strefy Prywatnej".

Jacek Masłowski "Macho" to jest jedna z postaw obronnych mężczyzn wychowywanych przez upokarzające ich matki

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Jacek Masłowski (psychoterapeuta, coach, filozof, prezes Fundacji Masculinum i współautor książki "Czasem czuły, czasem barbarzyńca")

Data emisji: 12.12.2016

Godzina emisji: 20.05

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat pod kontrolą. Kim są perfekcjoniści?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:00
Wyprasowane t-shirty i bielizna, zlew wytarty zawsze do sucha, wszystkie powierzone zadania wykonane na sto procent – to jedna ze stron perfekcjonizmu. Druga to natręctwa, ciągłe myślenie o tym, czy wszystko zrobiło się dobrze i czy mamy świat pod kontrolą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Asertywność, czyli zdrowe odmawianie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 09:30
Co zrobić, aby inni nie wchodzili nam na głowę? Na to pytanie szukamy odpowiedzi w "Strefie Prywatnej", a pomaga nam w tym psycholożka i psychoterapeutka Adriana Klos, autorka książki "Asertywność. Klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości".
rozwiń zwiń