X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemoc wobec kobiet. "Nie zatrzymywana - postępuje"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 11:43
W Polsce co 40 sekund ma miejsce akt przemocy wobec kobiet. Blisko połowa ofiar pozostaje w związkach formalnych. - Ważne, by kobiety zrozumiały, że same sobie nie będą w stanie poradzić i by głośno mówiły o tym, co dzieje się w ich domach - tłumaczyła psycholog Iwona Byśkiniewicz.
Audio
  • Przemoc w rodzinie - jak ją rozpoznać i jak jej przeciwdziałać? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Goście Jakuba Jamrozka w studiu Czwórki
Goście Jakuba Jamrozka w studiu CzwórkiFoto: Czwórka
samotność dziecko klatka 1200.jpg
Socjofobia. Kiedy nieśmiałość zamienia się w chorobę

- Obok oficjalnych statystyk jest jeszcze przemoc nieujawniana, która ma miejsce nierzadko nawet przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat, a na jaw wychodzi dopiero, gdy wydarzy się coś szczególnego, np. próba samobójcza ofiary - tłumaczyła psycholog Iwona Byśkiniewicz. - Przemoc niezatrzymywana ma to do siebie, że postępuje: eskaluje i zajmuje coraz więcej życiowych pól. Dlatego ważne jest, by uczulić potencjalnych jej świadków, by reagowali.

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Wówczas także wystartuje akcja "Kocham - nie biję", do której przygotowania już się rozpoczęły. - Wśród 12 ambasadorek kampanii znajdzie się mistrzyni Europy w driffcie Karolina Pilarczyk, kobieta niezależna, która potrafi bronić praw innych kobiet - mówił Konrad Wojterkowski. Na czym polegać ma akcja i jak będzie przebiegać? Jakie są źródła i rodzaje przemocy domowej? Co może zrobić każdy z nas, gdy staje się świadkiem takich sytuacji - do kogo zwrócić się po pomoc? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy także z panią Marzeną, która podzieliła się z słuchaczami Czwórki swoją historią.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Szymon Hołubowski (malarz), Arcadius Mauritz (portrecista, fotograf mody, filmowiec), Konrad Wojterkowski (organizator kampanii "Kocham Nie Biję"), Iwona Byśkiniewicz (psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeutka)

Data emisji: 3.08.2017

Godzina emisji: 20.07

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Perswazja, manipulacja - jak sobie z nimi radzić?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 11:38
Jak wpływać na ludzi, by robili to, czego sobie życzymy i jak nauczyć się mieć dystans do tego, czego inni od nas chcą? - Ludzie generalnie słabo radzą sobie z perswazją, niewiele o niej wiedzą i robią to bardzo intuicyjnie. Tymczasem między perswazją a manipulacją granica jest bardzo cienka. Można powiedzieć, że te procesy są tożsame - mówił Jarosław Świątek, psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaburzenia psychiczne. "Po pierwsze nie wstydź się!"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 11:40
- Choroby psychiczne obrosły w stereotypy. Tymczasem to nieprawda, że osoba cierpiąca na schizofrenię nie nadaje się do życia w społeczeństwie czy zakładania rodziny - wyjaśnia psychoterapeuta Jerzy Kłoskowski.   
rozwiń zwiń