Zaburzenia psychiczne. "Po pierwsze nie wstydź się!"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 11:40
- Choroby psychiczne obrosły w stereotypy. Tymczasem to nieprawda, że osoba cierpiąca na schizofrenię nie nadaje się do życia w społeczeństwie czy zakładania rodziny - wyjaśnia psychoterapeuta Jerzy Kłoskowski.   
Audio
  • Zdrowie psychiczne - jak o nie dbać? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: lassedesignen/Shutterstock.com

Katarzyna Szczerbowska Kryzys psychiczny jest sprawą bardzo poważną. To kwestia życia i śmierci. Dlatego nie wolno bać się stygmatyzacji. Trzeba natychmiast szukać pomocy

Goście Czwórki przyznają, że największym problemem w diagnozowaniu chorób psychicznych jest wstyd pacjenta. - Bez względu na to, czy jest to duże miasto, czy wieś, ludzie wstydzą się przyznawać do problemów ze zdrowiem psychicznym i do korzystania z pomocy psychoterapeuty - mówi Jerzy Kłoskowski i radzi, w jaki sposób spróbować okiełznać strach przed psychiatrą. 

Jak wielu z nas cierpi na choroby psychiczne i jakie są ich sypmtomy? Jak sobie radzić  z małymi kryzysami, a kiedy wybrać się na konsultacje do psychiatry? Jak bez wstydu mówić o swoich problemach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.


Czytaj także
sterefa prywatna 1200.jpg
Wewnętrzny krytyk. Czy można go uciszyć?

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Goście: Jerzy Kłoskowski (psychoterapeuta, prezes fundacji "eF kropka"), Katarzyna Szczerbowska (dziennikarka, rzecznik prasowy 1. Kongresu Zdrowia Psychicznego)

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/kd

Czytaj także

Psychodermatologia. Kłopoty z cerą, a stres i smutek

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 15:35
Łuszczyca, trądzik, alergie, czy atopowe zapalenie skóry mogą mieć podłoże emocjonalne. Co psycholog jest w stanie wyczytać z naszej skóry i jak może nam pomóc?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Autyzm. Zaburzenie, z którym można żyć

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 15:37
Światowy Tydzień Autyzmu rozpoczyna się co roku w pierwszy poniedziałek grudnia. Jak myślą i widzą świat osoby dotknięte tym zaburzeniem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrapiesz? Sprawdź, jak się pozbyć tej przypadłości

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 15:01
Jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń snu jest chrapanie. Robi to niemal 10 mln Polaków, a połowa z nich nawet o tym nie wie.
rozwiń zwiń