X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Godlewska: Przyjemność to łapanie momentu tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:18
- Mamy różne potrzeby, nie tylko fizjologiczne, podstawowe, jeśli nie są one zaspokojone to dążymy do tego, żeby takimi się stały - mówi dr Małgorzata Godlewska, psycholog z Uniwersytetu SWPS. - Jesli jest to proste, to robimy to w najprostszy sposób, jeśli nie, decydujemy się na zaspokajanie ich w sposób niekonwencjonalny - dodaje. 
Audio
  • Dr Małgorzata Godlewska opowiada o różnych rodzajach przyjemności (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: izf/Shutterstock

- Paul Bloom, autor książki "Przyjemność" pokazuje, że każdy z nas ma takie przyjemności jak zwierzęta, zaspokojenie pragnienia, łaknienia, etc. - mówi gość Kuby Jamrozka. - Dodatkowo człowiek sięga też po przyjemności złożone, w tej grupie są takie, które jednym sprawiają przyjemność, a innym nie - dodaje. 

Czytaj także:
przyjaciele wakacje dworzec pociąg 1200x660.jpg
Przyjaźń w czasach mediów społecznościowych. Jak wygląda?

Okazuje się, że przyjemność to nie tylko wrażenia fizyczne, dotyczące sfery intymnej, to również przebywanie na słońcu, świeżym powietrzu, jedzenie ulubionych lodów czy pomaganie innym. 

- To czym jest przyjemność dotyczy danego momentu, w którym to odczuwamy - mówi dr Małgorzata Godlewska.

dr Małgorzata Godlewska Tak naprawdę przyjemność to łapanie momentu tu i teraz, i poczucia, że jestem osobą szczęśliwą, jest mi dobrze, wszystko jest w porządku

Czy asceci mają momenty przyjemności? Jak to wygląda u hedonistów? Co z przyjemnościami "trudnymi": zadawaniem sobie bólu czy samookaleczaniem się? Jakiej przyjemności poszukują kanibale? I czy można zarządzać potrzebą przyjemności? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: dr Małgorzata Godlewska (psycholog Uniwersytet SWPS)

Materiał: Kaja Zemła

Data emisji: 9.05.2018

Godzina emisji: 20.08

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radość z małych rzeczy. 101 sposobów na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 10:00
Miłość, uśmiech, dzieciństwo, samotność, dystans oraz niesienie pomocy - to tylko kilka fundamentów, na których możemy zbudować lepsze i bardziej zrównoważone życie. - Wszystko, czego potrzebujemy mamy w sobie - tłumaczył Czwórkowy gość Krzysztof Liegmann.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trawa u sąsiada jest bardziej zielona? Dlaczego podglądamy innych?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 10:32
Czy zastanawialiście się dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów sąsiadów, kiedy nikt nie patrzy? Czy podglądactwo to choroba? Gay Talese w książce "Zapiski podglądacza" ujawnił na czym polega zjawisko poglądactwa.
rozwiń zwiń