X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radość z małych rzeczy. 101 sposobów na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 10:00
Miłość, uśmiech, dzieciństwo, samotność, dystans oraz niesienie pomocy - to tylko kilka fundamentów, na których możemy zbudować lepsze i bardziej zrównoważone życie. - Wszystko, czego potrzebujemy mamy w sobie - tłumaczył Czwórkowy gość Krzysztof Liegmann.  
Audio
  • Krzysztof Liegmann przedstawia nam "przyjaciół", którzy nas uczynią szczęśliwymi (Strefa Prywatna/Czwórka)
Krzysztof Liegmann i Jakub Jamrozek w Czwórce
Krzysztof Liegmann i Jakub Jamrozek w Czwórce Foto: Czwórka

Krzysztof Liegmann Na przestrzeni lat nauczyłem się nie trzymać ludzi na siłę. Nie zabiegam o nich, ale pomagam innym. Jak gonimy za kimś, to tak, jakbyśmy gonili za niespełnionym marzeniem

Na stronach swojej książki "Życie i 101 przyjaciół" trener i pomysłodawca firmy Architekci Umysłu nakłania nas przede wszystkim do akceptacji samych siebie. - Życie jest prostsze niż nam się wydaje. Nie skupiam się na tym, co było, ale też nie projektuję tego, co będzie - mówił Krzysztof Liegmann. - Każdy z nas powinien być sam dla siebie przyjacielem. To jest punkt wyjścia - wyjaśniał.

W rozmowie z Jakubem Jamrozkiem ekspert zdradzał też, jak nabrać do siebie dystansu. - Dla mnie szczęściem jest każdy dzień, tu i teraz, a to oznacza, że na ten moment jestem najlepszą wersją samego siebie. To przekonanie pomaga mi dokonywać w życiu zmian - opowiadał Krzysztof Liegmann.

Krzysztof Liegmann W momencie, gdy zrozumiesz, że każdy ma swój "termin przydatności do spożycia" żyjesz spokojniej

A jak odnaleźć przestrzeń dla siebie i dobrze czuć się w samotności? Jak dawać i przyjmować komplementy? Jak rozumieć miłość, jak zaprzyjaźnić się z drzewem oraz jakie życiowe mądrości można znaleźć w książkach? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania audycji, w której Kaja Zemła zapytała Was też, jakie drobnostki czynią Was szczęśliwymi.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Kaja Zemła

Gość: Krzysztof Liegmann (trener, pomysłodawca firmy Architekci Umysłu i autor książki "Życie i 101 przyjaciół")

Data emisji: 12.04.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stoicyzm w XXI wieku. Bądź autorem własnego szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 13:55
- Filozofia stoicka zakłada, że człowiek jest autorem własnego szczęścia. Ludzie myślą: "muszę przyspieszyć, żeby zwolnić, muszę zrobić to, to i to, a wtedy będę mógł odpocząć". W moim mniemaniu mechanizm jest odwrotny: jeżeli wyciszysz się i zorganizujesz czas, zrobisz więcej - mówi dr Tomasz Mazur, praktykujący stoik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rób, co lubisz. Bądź szczęśliwa!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 09:36
Okazuje się, że istnieją dość proste sposoby, by przestać narzekać, uszczęśliwiać wszystkich na siłę i udowadniać, że jest się niezastąpioną. Psycholog Ewa Marchlak podpowiada jak zmienić coś w swoim życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikigai. Cel w życiu jako tajemnica długowieczności

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 14:31
Według Japończyków każdy człowiek ma swoje ikigai, które stanowi siłę napędową do życia. Jedni są go świadomi, inni wciąż go poszukują.
rozwiń zwiń