X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wewnętrzny krytyk. Czy wstyd nas ogranicza?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 12:26
W dzieciństwie jesteśmy spontaniczni i bez zahamowań, później, kiedy nasz świat zaczyna porządkować system wartości i ograniczeń, pojawia się wstyd.
Audio
  • Wstyd - motywacja czy ograniczenie? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Lolostock/Shutterstock.com

Mechanizmy ewolucyjne zostały wytworzone po to, byśmy mogli funkcjonować w społeczeństwie. Wstyd jest emocją, która pozwala dostosowywać nasze zachowanie do grupy dr Anna Gabińska

Stoi na straży dobrych obyczajów, karmi się brakiem akceptacji, ośmieszeniem i odrzuceniem. Lęk przed porażką często uniemożliwia nam trzeźwą ocenę sytuacji i przyznanie się do błędu. Czym jest wstyd i czemu służy?

- Wstyd jest emocją złożoną. Pojawia się wtedy, kiedy mamy poczucie, że nasze zachowanie było niezgodne z pewnymi normami, standardami i celami, które ma dana grupa - mówiła dr Anna Gabińska, psycholog z Uniwersytetu SWPS.

- Niekoniecznie musi być wywołany reakcją osób z otoczenia. Jest odpowiedzią na to, co inni o nas pomyślą i tak naprawdę dzieje się głównie w naszej głowie - tłumaczyła. 

Skąd bierze się wstyd? Co wspólnego ma z nim perfekcjonizm? Czy wstyd i poczucie winy to to samo? Z czego wynika to, jak często go odczuwamy? W jakiej kulturze jest cnotą, a kto uważa go za przeszkodę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: dr Anna Gabińska (psycholog z Uniwersytetu SWPS)

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Pawlikowska o tym, co to znaczy być kobietą

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:50
Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej zwraca uwagę na to, że dobrze jest być kobietą. Wydaje nam się, że wiemy jak scharakteryzować kobietę, ale czy wiemy co to znaczy "kobietą być"? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywne metody wychowania - czy są skuteczne?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 11:44
Dzieci wychowywane bezstresowo często są nieprzygotowane do radzenia sobie z trudnościami i wyzwaniami, które spotkają na swojej drodze - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy okazywać wdzięczność?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:00
Psychologowie mówią, że aby cieszyć się życiem musimy dostrzec to, co mamy wokół siebie i dziękować za to każdego dnia. Wdzięczność ma to do siebie, że im częściej ją wyrażamy, tym więcej mamy do niej powodów. 
rozwiń zwiń