Jakub B. Bączek: droga do sukcesu nie prowadzi na skróty

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:58
- Sukces to połączenie wartości, o których marzymy. Dlatego nie istnieje jedna, uniwersalna definicja tego zjawiska. Każdy łączy w niej takie cechy, które sprawiają, że jest szczęśliwy - mówił trener i złoty medalista Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce Jakub B. Bączek.
Audio
  • Między pracoholizmem a dążeniem do sukcesu. Jak znaleźć balans w środowisku zawodowym? (Strefa prywatna/Czwórka)
Trener personalny i założyciel Akademii Trenerów Mentalnych Jakub B. Bączek, dziennikarz Czwórki Jakub Jamrozek
Trener personalny i założyciel Akademii Trenerów Mentalnych Jakub B. Bączek, dziennikarz Czwórki Jakub Jamrozek Foto: Justyna Janas/Czwórka

Realizowanie dużych celów wymaga czasu. Droga do sukcesu nie prowadzi na skróty i nie da się go osiągnąć sposobem Jakub B. Bączek

- Jeśli chcemy wygrać sezon, musimy przygotować się na to, że będziemy przegrywać mecze. Musimy być gotowi na to, że po drodze pojawią się kryzysy. Jeśli będziemy wymagać od siebie tego, że będziemy w formie przez cały czas skażemy się ciągłą frustrację - tłumaczył gość Czwórki

Jedna porażka nie zamyka drogi do medalu. Bywa niekiedy otrzeźwiającym prysznicem, po którym możemy jeszcze raz zweryfikować, co można zrobić jeszcze lepiej - wyjaśniał.

Życie to sinusoida. Bywają momenty, kiedy mamy wiele energii do działania i takie, kiedy jest nam trudniej. To bardzo ludzkie Jakub B. Bączek

Czy trening mentalny jest konieczny do tego, żeby osiągnąć sukces? Jak rozpoznać nowe typy uzależnień, które gość Czwórki nazywa "uzależnieniem w białych rękawiczkach"? Co charakteryzuje "pokolenie instant" i jakie zachowania mogą być dla niego niebezpieczne? Na czym polega teoria sukcesu amerykańskiego noblisty, psychologa Daniela Kahnemana i dlaczego warto wykorzystać ją w codziennym życiu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Jakub B. Bączek (trener m.in. zawodników reprezentacji Polski w siatkówce męskiej, założyciel Akademii Trenerów Mentalnych, złoty medalista Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Czytaj także

Sztuka prowadzenia sporów w książce "Negocjacyjne zoo"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 10:43
- Każdy z nas jest w pewnien sposób zezwierzęcony. Intencją "Negocjacyjnego zoo" było nadanie ludziom cech zwierzęcych, aby łatwiej było ich rozpoznać - opowiadał na antenie Czwórki autor książki Grzegorz Załuski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz skutecznie realizować cele? Zacznij od poznania samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 10:00
- Na początek musimy określić, co w naszym życiu jest ważne. Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i do jakiego celu chcielibyśmy dążyć - mówiły autorki książki "Cel. Odkryj, określ, osiągnij!" Paulina Mechło i Aneta Rostkowska-Gerlach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Postanowienia noworoczne: "szukajmy szczęścia w małych rzeczach"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 12:52
- Sens odnajdujemy w najprostszych rzeczach, bo często to one warunkują to, co robimy w życiu - mówiła Renata Pająkowska-Rożen, psycholożka, psychoterapeutka i kulturoznawczyni. - Szukajmy złotego środka - mówiła.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pozytywne myślenie po polsku. Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:25
Większość z nas nie potrafi celebrować dobrych chwil. Łatwiej przychodzi nam wielokrotne przeżywanie porażek i trudnych wydarzeń. Dlaczego łatwiej jest nam mówić o rzeczach przykrych, niż tych, które nas cieszą?
rozwiń zwiń