Pozytywne myślenie po polsku. Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:25
Większość z nas nie potrafi celebrować dobrych chwil. Łatwiej przychodzi nam wielokrotne przeżywanie porażek i trudnych wydarzeń. Dlaczego łatwiej jest nam mówić o rzeczach przykrych, niż tych, które nas cieszą?
Audio
  • "Każdy dzień to okazja, żeby coś zmienić". Joanna Karpeta o sztuce pozytywnego myślenia (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/5688709

Nie można siedzieć i czekać, aż świat wokół nas sam się poukłada. Trzeba działać, brać sprawy w swoje ręce Joanna Karpeta 

- Błędy i trudne sytuacje są wpisane w scenariusz życia każdego z nas. Mamy wybór: możemy takie historie rozpamiętywać i wielokrotnie do nich wracać, albo uporać się z nimi w momencie, kiedy faktycznie się wydarzyły - mówiła Joanna Karpeta, trener w dziedzinie rozwoju osobistego i budowania relacji społecznych.

- Musimy pamiętać, że takie sytuacje, to zaledwie ułamek naszego życia, a rozpamiętywanie bolesnych wspomnień jest trudne za każdym razem. Wracając do nich zbyt często na własne życzenie serwujemy sobie dużo negatywnych emocji - zwracała uwagę ekspertka.

Jak pielęgnować pozytywne emocje? Czy pozytywnego myślenia można się nauczyć? Czy hasło "jakoś to będzie" można nazwać polskim hygge? W jaki sposób relacje z innymi ludźmi wpływają na odczuwanie szczęścia? M.in o tym rozmawialiśmy trenerką rozwoju osobistego Joanną Karpetą. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Joanna Karpeta - coach, trener biznesu, ekspertka w dziedzinie rozwoju osobistego i budowania relacji społecznych, założycielka Motivado.

Data emisji: 9.01.2019

Godzina emisji: 20.09

ac

Czytaj także

"Fastfoodowe relacje". Czy przyjaźń da się kupić?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:21
- Zwolnienie z więzi, zobowiązań, reguł, szybkie przyjaźnie i przelotne znajomości - to znamiona XXI wieku w relacjach międzyludzkich - tłumaczy w Czwórce psycholog prof. Piotr Szarota.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego warto się pojednać?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 14:00
- Pojednanie, o którym mówimy nie oznacza, że musimy się spotkać. Czasem wystarczy dokonać pojednania wewnątrz siebie, żeby uzdrowić relacje z innymi - mówił Bogusław Szedny, doradca rozwoju osobistego i mówca, autor akcji "Grudzień miesiącem pojedniania".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta w gronie najbliższych. Jak dobrze ich znamy?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:11
Ile tak naprawdę o sobie wiemy? Żyjemy razem, mamy wspólnych znajomych, ale czy potrafimy ze sobą rozmawiać?
rozwiń zwiń