X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak radzić sobie ze strachem? Czy jest tym samym co lęk?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:00
- W pewnym momencie moją misją stało się to, żeby pokazać ludziom, że nie ma czegoś takiego jak negatywne emocje - mówi Piotr Porowski, pływak, mistrz Polski, autor książki "Poznaj siebie". - Ja uczycia rozpatruje jako inne, a nie gorsze i lepsze - dodaje.
Audio
  • Piotr Porowski podpowiada jak wykorzystać strach na swoją korzyść (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Freephotos/Pixabay

Gość Czwórki od siódmego roku życia trenuje skoki do wody. Jest wielokrotnym mistrzem Polski w tej dyscyplinie oraz byłym zawodnikiem kadry narodowej. Obecnie zajmuje się high divingiem, czyli skokami do wody z dużej wysokości - powyżej 20 metrów. Bardzo długo przygotowywał się do pierwszego skoku. Dziś w skakaniu pomaga mu strach. - Strach, który czuję, utrzymuje mnie w stanie gotowości - mówi Piotr Porowski. - Przed skokiem czuję ogromne bicie serca, pocą mi się ręce. Nie jestem pewny czy jeszcze będę mógł skoczyć, czy to nie ostatni raz - relacjonuje. 

W high divingu nie ma miejsca na błędy. Nawet najmniejsze kosztują bardzo dużo. Te skoki z wysokości stały się też inspiracją dla Czwórkowego gościa by inaczej spojrzeć na emocje. - Ja ich dziś nie wartościuję - mówi rozmówca Kuby Jamrozka. -

Kiedy się boję, to nie jest coś gorszego niż stan, w którym się cieszę. Każda emocja coś mi daje Piotr Porowski 

Piotr Porowski dziś doskonale zarządza swoim strachem, wykorzystuje go we własnych swoim celom, strach stał się jego przyjacielem. Jak tego dokonał? Jak można przemienić strach w moc mobilizującą? Jak rozróżnić go od lęku? Jak go zdefiniować? Czy sposoby Piotra na poskromienie strachu sprawdzają się tylko w high divingu czy można zastosować je w relacjach damsko-męskich, czy przed egzaminem na uczelni? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Piotr Porowski (pływak, mistrz Polski, autor książki "Poznaj siebie")

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 20.08

pj

               

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przebaczanie - po co właściwie to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:30
Przebaczyć to znaczy uwolnić drugiego człowieka od winy. Czy przebaczenie nie jest równoznaczne z pobłażaniem i komu tak naprawdę jest to potrzebne - nam czy osobie, której wybaczamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Pawlikowska o tym, co to znaczy być kobietą

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:50
Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej zwraca uwagę na to, że dobrze jest być kobietą. Wydaje nam się, że wiemy jak scharakteryzować kobietę, ale czy wiemy co to znaczy "kobietą być"? 
rozwiń zwiń