Detoks emocjonalny - przywraca życiu smak

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 12:20
Nie odkładaj życia na później - zachęca w swojej książce terapeutka i coach Joanna Godecka i podpowiada, jak pokonać jedną z groźnych chorób cywilizacyjnych XXI wieku.
Audio
  • Jak radzić sobie ze stresem i emocjami? (Strefa Prywatna/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: jill111/Pixabay.com

Ze stresem codziennie boryka się jedna czwarta ludzkości. Wśród jego źródeł wymienia się kłopoty finansowe, nadmiar pracy i obowiązków, problemy zdrowotne bliskich, a także: tłok, korki, hałas i zgiełk miasta. - Musimy nauczyć się zarządzać bodźcami i informacjami płynącymi z otaczającej nas rzeczywistości, a detoks emocjonalny pozwala na nowo ustalić życiowe priorytety - przekonuje gość Czwórki.

Jeśli skupiamy się tylko na zarządzaniu codziennością, a nie na kreacji, to nasze życie wpływa na mieliznę, przestaje inspirować Joanna Godecka

Joanna Godecka podpowiada także, co zrobić, żeby nie poddawać się nerwowej narracji codzienności. - Zadbajmy o czas dla siebie, najlepiej o poranku, kiedy jeszcze nie pochłonął nas świat - mówi terapeutka. - Zacznijmy od krótkiego ćwiczenia obecnościowego. Tuż po wstaniu z łóżka bierzemy kilka oddechów, zamykamy oczy i skanujemy swoje myśli - dodaje.

W audycji rozmawiamy także o tym, jak i po co robić zakupy bez zakupów oraz jak walczyć z czarnowidztwem.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Kamila Dębczak

Gość: Joanna Godecka (terapeutka, autorka książki "Nie odkładaj życia na później")

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 20.08

kul/pj

Czytaj także

Perfekcjonizm - cenna cecha czy szkodliwy defekt?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 12:02
Bycie perfekcjonistą jest szczególnie doceniane przez pracodawców, ale potrafi też zaszkodzić. Psychologowie nadmierny perfekcjonizm określają jako dewiację, która praktycznie uniemożliwia człowiekowi normalne funkcjonowanie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres - jest z nami od dziecka. Jak go pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:00
- Stres jest zupełnie naturalnym elementem naszego życia. Jeśli podchodzimy do czegoś nowego, to musimy zawsze być troszeczkę zestresowani, ponieważ jest to warunek mobilizacji - mówi Joanna Godecka, terapeutka. Kiedy więc jest niepotrzebny i jak sobie z nim radzić? 
rozwiń zwiń