Typowy student psychologii. Kim jest i co z niego wyrośnie?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 10:34
Wielu wciąż myśli, że studiować psychologię chcą osoby, które mają problemy ze sobą. Studenci tego kierunku na KUL-u podkreślają, że jeśli nawet część osób ma taką motywację, to z pewnością szybko zrezygnowały z nauki. 
Audio
  • Jaki jest "typowy student psychologii" i czym się zajmuje? (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Elena Nichizhenova/Shutterstock.com

Świadomość roli psychologa pojmowana jest tak, że psycholog jest od naprawienia tego co jest źle. A rolą psychologa jest diagnoza, a dopiero później zajmujemy się naprawą tego, co jest na uszczerbku, lub na rozwoju tego, co jest dobre Kamil Taurogiński

Tym, co skłania młodych ludzi do wyboru kierunku studiów, jakim jest psychologia, jest przede wszystkim zainteresowanie człowiekiem i mechanizmami występującymi w relacjach. Jakub Jamrozek w budynku Wydziału Biotechnologii spotkał się ze studentami specjalizacji: psychologii klinicznej i psychologii biznesu. 

Człowiek jest najlepszym specjalistą od samego siebie. My, psychologowie jesteśmy tylko po to, żeby go naprowadzić na właściwe rozwiązanie

Interesowało mnie, jak psychologię zaaplikować do biznesu. Dziś biznes bez psychologii nie istnieje - wyznaje Agata Polikowska z Koła Naukowego Psychologii Zarządzania. Kamil Taurogiński, prezes Koła Neuronauk podkreśla dwa ciekawe aspekty psychologii klinicznej. Wskazuje na aspekty biologiczny i ten duchowy, humanistyczny. 


Czytaj także:
Czwórka idzie na studia Lublin 120.jpg
"Czwórka idzie na studia". Kolejny przystanek za nami!

A jaki jest typowy student psychologii? Jest kobietą czy mężczyzną? Czym różni się psycholog od coacha? Czy psychologowie analizują każdego rozmówcę? Czy czytają w myślach? Czy studenci psychologii próbują rozwiązywać problemy swoich bliskich? O tym rozmawialiśmy w ramach akcji "Czwórka idzie na studia" w Lublinie. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Kasia Bucior, Arek Czyżowski, Agata Polikowska z Koła Naukowego Psychologii Zarządzania, Klaudia Jabłońska, prezeska Koła Naukowego Psychologii, Kamil Taurogiński, prezes Koła Neuronauk

Data emisji: 20.11.2019

Godzina emisji: 20.08

pj

Czytaj także

Po co nam sny? Co zrobić, gdy koszmar powraca?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 11:04
Nawet, gdy uznajemy, że nic nam się nie śniło, to sny przychodzą do nas każdej nocy. Zdarza się, że ich nie pamiętamy, ale każdy niesie ze sobą jakieś przesłanie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Empatia - narzędzie, które pozwala zrozumieć innych

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 12:07
Empatia to, jak mówi jedna z definicji zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób, umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia. Nie jest to sztuka łatwa, ale przyjęcie cudzej perspektywy poszerza własne horyzonty.
rozwiń zwiń