Surwiwal - nauka pewności siebie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2015 15:30
- Sztuka przetrwania polega przede wszystkim na umocnieniu poczucia własnej wartości. To pomoże utrzymać nas przy życiu w sytuacjach najbardziej dramatycznych - mówi Łukasz Tulej.
Audio
  • Surwiwal - prawdziwie męska rzecz. O sztuce przetrwania opowiada Łukasz Tulej (POT/Czwórka)
Dla niektórych szpan, dla innych możliwość sprawdzenia się. O tym, jak szkoła przetrwania zmienia życie, rozmawiamy z instruktorem surwiwalu Łukaszem Tulejem (zdj. ilustracyjne)
Dla niektórych szpan, dla innych możliwość sprawdzenia się. O tym, jak szkoła przetrwania zmienia życie, rozmawiamy z instruktorem surwiwalu Łukaszem Tulejem (zdj. ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Właściciel szkoły przetrwania przekonuje, że surwiwal nie polega tylko na jedzeniu robaków i tarzaniu się w błocie w ekstremalnych warunkach. - Na przykład na zajęciach ze sztuki bushcraftu dowiemy się, jak wyrzeźbić sobie łyżkę z drewna - mówi. - Uczestnik szkolenia z wytwórcy staje się twórcą, a każda nowo nabyta umiejętność buduje i wzmacnia jego charakter.

Gość Czwórki tłumaczy, na czym polega surwiwal rekreacyjny i do czego w życiu codziennym może nam się przydać psychologia przetrwania. Zdradza także, co sztuka przetrwania ma wspólnego z upadkiem cywilizacji.

***

Tytuł audycji: POT

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Łukasz Tulej to instruktor surwiwalu

Data emisji: 26.07.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/jp

Czytaj także

Joga do walki z rozwścieczonym szefem

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 13:00
- Joga ma tak wiele pozycji, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od wieku, wagi oraz poziomu stresu - mówi Eliza Wierkowska ze Studia Jogiczni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje za grosze? Tak, ale nie "last minute"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 18:00
- Podróżuje się albo tanio, albo spontanicznie - twierdzą podróżnicy. I zdradzają swoje patenty na tanie zwiedzanie świata.
rozwiń zwiń