CV doskonałe - postaw na doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 14:00
W największych firmach na jedną ofertę stażu lub pracy odpowiada kilkaset osób. Jak wyróżnić się na tle tych wszystkich kandydatów i zdobyć pracę?
Audio
Na ogłoszenia o prace odpowiadają setki kandydatów. Jak stworzyć CV, które się wyróżni?
Na ogłoszenia o prace odpowiadają setki kandydatów. Jak stworzyć CV, które się wyróżni?Foto: Glow Images/East News

- Do dobrych firm, które mają ciekawe programy stażowe i oferty pracy, przychodzi nawet po kilkaset zgłoszeń na jedno stanowisko. Pierwsza selekcja polega na bardzo szybkim przyjrzeniu się CV.

- W przypadku młodych osób o wyborze kandydata nie decyzuje doświadczenie zawodowe. Liczą się natomiast kierunek studiów, rodzaj uczelni, ale także staże, wolontariat i wszelka działalność pozaakademicka - mówi Izabela Bartnicka z Grupy Pracuj. Przestrzega też, by w dokumentach rekrutacyjnych nie koloryzować: - Weryfikacja informacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej może okazać się bardzo bolesna.

W audycji sprawdzamy, czy rekruterzy zwracają uwagę na sekcję, w której opisujemy swoje hobby i podpowiadamy, w jaki sposób opisać znajomość języków obcych. Podajemy też przepis na idealną formę graficzną życiorysu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Materiał przygotował: Kamil Piechowski

Gość: Izabela Bartnicka (Grupa Pracuj)

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 12.00

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy kelnerowanie jest opłacalne?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 12:00
- Jeden nosi potrawy, a drugi jest kelnerem - mówił w Czwórce o profesjonalnym usługiwaniu ludziom Patryk Lenart, ze szkoły barmanów. Jak zostać tym drugim?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook przedłużeniem naszego CV?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 17:55
Osoby zajmujące się rekrutacją w firmie często odrzucają potencjalnych pracowników na podstawie ich aktywności na portalach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawco - ufaj pracownikom!

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 10:00
W Polsce tylko 8 proc. osób odczuwa spełnienie w pracy. Szefowie są autorytarni, wymagają bezwzględnego posłuszeństwa i nie cenią samodzielności.
rozwiń zwiń