Zdążyć przed feriami. Jak przygotować się na narty?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 16:20
Zanim wyjedziesz na narty czy snowboard, musisz się przygotować. Podstawą udanego zimowego szaleństwa jest... dobra kondycja.
Audio
  • Jak ćwiczyć, by szybko i efektywnie przygotować się do wyjazdu na narty? (Dajesz radę/Czwórka)
Żeby zimowe szaleństwo było udane, musimy być do niego odpowiednio przygotowani
Żeby zimowe szaleństwo było udane, musimy być do niego odpowiednio przygotowaniFoto: Glow Images/East News (zdjęcie ilustracyjne)

- Sporty zimowe stają się coraz bardziej popularne, a stoki coraz częściej są pełne, nawet jeśli naśnieżane są sztucznie – mówił ekspert. Przekonywał jednak, że ten sport to wyzwanie dla naszego organizmu i podczas przygotowań do wyjazdu w góry nie może zabraknąć ćwiczeń rozciągających i wzmacniających te partie ciała, które pracują najbardziej intensywnie podczas zjazdów ze stoku. – Ćwiczymy przynajmniej trzy razy w tygodniu, m.in. "krzesełko". Stajemy oparci plecami o ścianę i uginamy kolana, zachowując kąt prosty - tłumaczył ekspert i opowiadał, czym jest tzw. sucha zaprawa i dlaczego jest niezbędna, by na stoku bawić się dobrze, a potem w pełni zdrowia wrócić do domu.

Okazało się, że sprawdzenie sprzętu też się przyda. Dlatego w programie tłumaczyliśmy, czy lepiej zainwestować w nowe narty bądź snowboard, czy polegać na miejscowych wypożyczalniach przy stokach. Sprawdziliśmy, czym kierować się wybierając narty i buty, i który z elementów wyposażenia lepiej mieć na własność.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Maciej Kwiatkowski (instruktor Polskiego Związku Narciarskiego, członek Zarządu Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów PZN)

Materiał przygotowała: Marta Hoppe

Data emisji: 5.01.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/mc

Czytaj także

Rock'n'roll akrobatyczny - więcej niż taniec

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 16:30
Tę widowiskową dyscyplinę sportu, będącą fuzją tańca i akrobatyki, z klasycznym rock'n'rollem łączy wyłącznie... muzyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz startować w ultramaratonie? "Wyznaczaj sobie cele"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:25
Trener biegania Piotr Bętkowski planuje podróż do Australii, by w maju wziąć udział w Ultra Trial World Series, czyli, jak mówił "nieoficjalnych mistrzostwach świata w biegach długich". W Czwórce tłumaczył, jak przygotować się do takiego startu.
rozwiń zwiń