Studia na barce lub rowerze? Tylko w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 16:00
W Holandii studenci jeżdżą głównie na rowerach, niektórzy uprawiają własne ogrody na dachach budynków, a do egzaminów uczą się na barkach pływających po kanałach.
Audio
  • Dlaczego warto studiować w Holandii? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak żyje się studentom w kraju tulipanów, chodaków i rowerów?
Jak żyje się studentom w kraju tulipanów, chodaków i rowerów? Foto: pixabay.com/belindasoundso/domena publiczna

Rozmówczyni Katarzyny Kornet spędziła w Holandii pół roku. W Polsce studiowała neuropsychologię, na uniwersytecie w Nijmegen psychologię. - Widać było, że osoby, które uczęszczały ze mną na zajęcia interesują się tą dziedziną na co dzień. To, że zdecydowali się wybrać taki kierunek nie było podyktowane modą tylko pasją. I w trakcie zajęć czy dyskusji dało się to odczuć - opowiada Alicja Jaskólska. 

Czytaj także
Finlandia 1200.jpg
Studia w fińskim Jyväskylä. "Cisza i natura"

Obcokrajowcy, którzy starają się o przyjęcie na uczelnie w Holandii na szczęście nie muszą znać tego języka. - Holenderski jest dość trudny, zwłaszcza w wymowie. Ale Holendrzy bardzo dobrze znają angielski. Nawet ci starsi są w stanie wszystko wyjasnić i odpowiedzieć na pytania - dodaje gość Czwórki.

Jak wygląda tam rok akademicki i czy przydadzą nam się śniegowce? Jakie niespodzianki czekają na wybierających się do Holandii studentów? Co o smaku polskich ogórków kiszonych sądzą Holendrzy? Między innymi na te pytania odpowiadamy w Czwórce.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi:  Katarzyna Kornet

Gość: Alicja Jaskólska (studentka neuropsychologii i stypendystka Erasmusa Plus w Holandii)

Data emisji: 18.01.2017

Godzina emisji: 14.06

kul/jsz

Czytaj także

Studiując w Faro znajdziesz coś dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 15:56
Tak, jak zrobiła to studentka programu Erasmus Ula Czumaj. W "Dajesz radę" opowiedziała Kasi Kornet o swojej portugalskiej przygodzie. Komu poleca studiowanie na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w fińskim Jyväskylä. "Cisza i natura"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 15:20
Studia w Finlandii to doświadczenie całkiem odmienne od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. - Na "dzień dobry" usłyszeliśmy od Polaka, który wracał do domu, że życzy nam miłego życia w lesie. Co to oznacza, dowiedzieliśmy się, kiedy dotarliśmy do Jyväskylä - wspomina Małgorzata Kasperska.
rozwiń zwiń