Studiując w Faro znajdziesz coś dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 15:56
Tak, jak zrobiła to studentka programu Erasmus Ula Czumaj. W "Dajesz radę" opowiedziała Kasi Kornet o swojej portugalskiej przygodzie. Komu poleca studiowanie na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego?
Audio
  • Dlaczego warto studiować w Faro? (Dajesz radę/Czwórka)
Podobno najprzyjemniejszy w Faro jest relaks na dachu z widokiem na ocean, w ciepły, letni wieczór
Podobno najprzyjemniejszy w Faro jest relaks na dachu z widokiem na ocean, w ciepły, letni wieczór Foto: pixabay.com/olafpictures/domena publiczna

Posłuchaj także:
madera 1200.jpg
Madera. Jak studiuje się w raju?

- Każdemu, kto uwielbia ocean, spokój i bardzo ceni sobie to, żeby przez cały rok mieć cudowną pogodę - przekonywała Ula Czumaj. Na tamtejszym Universidade de Algarve studiowała przez dwa semestry i wróciła stamtąd bogatsza nie tylko o zdobytą wiedzę, ale także o liczne doświadczenia kulturowe, kulturalne i kulinarne. 

Portugalia w całej Europie słynie przede wszystkim z wypieków i to właśnie w jednym z nich - drożdżówce z "kokosową czapą" - zakochała się Ula Czumaj. Studentka mówiła też o różnicach w sposobie nauczania w Portugalii i w Polsce. - W Portugalii zajęcia są w kilkugodzinowych blokach, a zatem sposób ich prowadzenia jest inny. Wykładowcy są wymagający, ale bardziej wyluzowani i dużo rozmawiają ze studentami - tłumaczyła.

W Czwórce opowiedziała też o jej erasmusowych podróżach po Europie, czego jej najbardziej brakowało mieszkając poza Polską, oraz radziła, że decydując się na pobyt w Portugalii zimą warto zabrać ze sobą farelkę.  

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Katarztyna Kornet

Gość: Ula Czumaj (studentka Iberystyki)

Data emisji: 30.11.2016

Godzina emisji: 14.06

jsz/kd

 

Czytaj także

Lizbona - jak wyglądają studia na plaży?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 09:00
Otwarci ludzie, bliskość oceanu i klimatyczne miejscówki. - W Lizbonie najtrudniej studiuje się w semestrze letnim, bo wtedy nauka kompletnie nie idzie w parze z pogodą - przekonuje Karina Balcer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Londynie. "By się tam znaleźć, wystarczy chcieć"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 10:00
Miejsce w 1. rzędzie podczas London Fashion Week? Oto, co może Ci się przytrafić podczas praktyk studenckich w Londynie.
rozwiń zwiń