X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wolontariat w Afryce, czyli podróże z misją

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 16:00
Wolontariat wśród dzikiej przyrody to marzenie wielu osób. Ale jak to zorganizować? O świadomej turystyce i funduszach na dalekie wyprawy opowiadała wolontariuszka Marysia Geremek.
Audio
  • Maria Geremek o wolontariacie w Meksyku i Afryce (Dajesz Radę/Czwórka)
Wolontariuszka Marysia Geremek w trakcie dokonywania zabiegu
Wolontariuszka Marysia Geremek w trakcie dokonywania zabieguFoto: mat. pras./Marysia Geremek

- Pierwszy wyjazd udało mi się zorganizować dzięki Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Weterynarii IFSA. Byłam członkiem tego stowarzyszenia i po pewnym czasie dostałam informację o tym, że pojawiła się szansa otrzymania grantu, który umożliwiłby wyjazd na miesięczny staż w Afryce.  Podanie o dofinansowanie złożyłam w zasadzie od razu. Wyjazd do Afryki zawsze był moim wielkim marzeniem - mówiła Maria Geremek, lekarz weterynarii.

Jak opowiadała na antenie Czwórki przygotowania do podróży na inny kontynent zaczynają się na wiele tygodni przed dniem wyjazdu - Szczepienia trwały dwa miesiące, otrzymanie wizy do Namibii trwało około dwóch tygodni. Ze względu na to, że Namibia nie ma w Polsce swojej ambasady konieczne było wysłanie paszportu do najbliższej ambasady tego kraju w Berlinie - wyjaśniała. 

Na czym polega praca wolontariusza? Jak prowadzi się badania na bezludnej wyspie? Kto może wziąć udział w wolontariacie na obcym kontynencie? M.in. o tym rozmawialiśmy z gościem Marią Geremek. Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Marysia Geremek (lekarz weterynarii, wolontariuszka i podróżniczka, autorka bloga makeachange.pl)

Data emisji: 1.11.2017

Godzina emisji: 14.06

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca wolontariusza. Dlaczego warto spróbować?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 15:38
Wolontariat to dobrowolna i bezpłatna praca na rzecz innych osób, zwierząt, organizacji. To także pomoc przy organizowaniu imprez masowych. Co czeka chętnych do takiej pracy podczas Światowych Dni Młodzieży?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólnota Emmaus. Jak pomagać najuboższym na całym świecie?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 15:20
Organizacje, które promują pracę wolontariuszy z reguły stawiają ograniczenia, m.in. wiekowe. Tymczasem w Emmaus, organizacji zajmującej się problemem ubóstwa, bezrobocia i bedomności, pomagać może każdy po ukończeniu 18. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań wolontariuszem! Jak nieść pomoc innym?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 18:16
Prawie 80 procent Polaków w jakiś sposób pomaga, zwykle jednak jest to wsparcie finansowe. Aż 84 procent ankietowanych nigdy aktywnie nie angażowało się w wolontariat. Wśród wolontariuszy przeważają osoby młode, które chcą wspierać tych najbardziej potrzebujących.
rozwiń zwiń