Polskie Radio
Section05
wiadomości

"Mam nadzieję, że mechanizm będzie eliminował emocje". Dr Bartoszewicz o funduszu Polski Ład

- Cieszę się, że zapowiedziano wtłoczenie w gospodarkę ok. 20 mld przez inwestycje w wymiarze lokalnym, ale wydaje mi się, że bardzo ważna będzie selekcja projektów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej, komentując utworzenie przez rząd funduszu Polski Ład. - Mam nadzieję, że mechanizm w PFR będzie skutecznie eliminował bajki, emocje i leczenie kompleksów - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA Polski Ład inwestycje Łukasz Sobolewski

Jechał 265 km/h motocyklem i uderzył w ciężarówkę [nagranie ku przestrodze]

Jazda motocyklem może być niebezpieczna nawet przy zachowaniu ostrożności i odpowiedniej prędkości. 250 km/h po ulicach i trasach jest zwyczajną głupotą, która musi kończyć się tragicznie.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody wypadek motocykl Polskie Radio Kierowców samochód Australia śmierć drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze inteligencja społeczeństwo wiadomości

Kobieta za kółkiem - obawiać się czy cieszyć?

W przeszłości kobiety niechętnie decydowały się na wyrabianie prawa jazdy - po pierwsze dostępność aut była mniejsza, a po drugie wmawiano im mniejszą sprawność w prowadzeniu pojazdów. Nic więc dziwnego, że te z nich, które dotarły ostatecznie na kurs miały znacznie trudniej niż mężczyźni. Dziś walczymy ze stereotypem kobiety za kółkiem!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kobieta społeczeństwo mężczyzna drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze POLSKA stereotypy prawo jazdy infrastruktura STYL ŻYCIA wiadomości