Polskie Radio
Section05
wiadomości

Jak się zachować, gdy zaobserwujemy u siebie objawy COVID-19? GIS wyjaśnia

Osoby mające objawy infekcji m.in: gorączkę, kaszel, duszności bądź te, które straciły węch lub smak, i podejrzewają u siebie zakażenie wirusem SARS-CoV-2, powinny pozostać w domu i umówić telefonicznie termin teleporady lub porady u lekarza Państwowej Opieki Zdrowotnej - podał w sobotę Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo Poradnik - koronawirus

Ile Polska ma łóżek i respiratorów dla osób z COVID-19? Ministerstwo przekazało dane

- Obecnie mamy 14,7 tys. dostępnych łózek w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem i 1 115 respiratorów - powiedział w sobotę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak podkreślił, zarówno liczba łóżek, jak i respiratorów jest sukcesywnie zwiększana.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

Błażej Spychalski: mam nadzieję, że pogrzeb będzie cezurą

- Miejmy nadzieję, że to jest moment, który będzie cezurą jeżeli chodzi o życie publiczne w Polsce; że politycy, osoby publiczne i przedstawiciele mediów dojdą do wniosku, że jest granica, której przekroczyć nie można - mówił rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski odnosząc się do pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 
Zobacz więcej na temat:  Błażej Spychalski wiadomości mowa nienawiści KRRiT POLSKA