Polskie Radio
Section05
wiadomości

W maju sprowadzono do Polski o blisko 14 proc. mniej używanych aut niż rok wcześniej

W maju br. zarejestrowano w Polsce ponad 69 tys. 589 sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 tony, co oznacza spadek o blisko 14 proc. rok do roku (rdr) – wynika z danych Samar. W piątym miesiącu br. średni wiek sprowadzonych aut to 12 lat i 8 miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze ŚWIAT wiadomości handel GOSPODARKA Niemcy

Majówka z Polskim Radiem pod znakiem historii i polskiej muzyki. Zobacz, co przygotowaliśmy

Tegoroczna majówka to w Polskim Radiu czas spotkań z historią, polską sztuką i kulturą w najlepszym wydaniu, a także oryginalne lekcje patriotyzmu dla najmłodszych. Dużo miejsca poświęcimy historii pierwszej europejskiej konstytucji, posłuchamy klasycznych polskich twórców, ale i "rzucimy uchem" na młodych polskich artystów. Zachęcimy do odwiedzania najpiękniejszych polskich miast i zadbamy o bezpieczeństwo tych wyjazdów.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU wiadomości Dwójka Trójka Polskie Radio Radio kierowców Czwórka konstytucja 3 maja

Rosja przegrupowuje siły i przygotowuje się do natarcia w Donbasie [ZAPIS RELACJI]

Ukraiński sztab generalny informuje, że Rosja przegrupowuje siły, aby wznowić natarcie w obwodach donieckim i ługańskim. Według oświadczenia sztabu, Rosjanie ściągają posiłki, aby uzupełnić straty, poniesione w tych obwodach. Artyleria i lotnictwo atakuje ukraińskie obiekty wojskowe i cywilne. Tak relacjonowaliśmy wydarzenia na Ukrainie minionej doby.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Europa wiadomości

Kobiety przejmują stery

Kobiety kochają szybkie samochody - każda uczestniczka szkolenia, któremu dziś się przyglądamy, podpisze się pod tym stwierdzeniem obiema rękami! Polskie Radio Kierowców jest na Torze Łódź i relacjonuje dla Państwa wyjątkowe wydarzenie, dzieląc się bezcenną dla każdego kierowcy wiedzą!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy samochody samochód społeczeństwo Polskie Radio wiadomości imprezy masowe POLSKA Łódź szkolenia szkolenie kurs warsztaty

Rekordowe ceny paliw w Niemczech. "Miliony kierowców w rozpaczy"

Średnia dzienna cena za litr benzyny wyniosła 1,712 euro. poprzedni rekord wynosił 1,709 euro i padł we wrześniu 2012 r. - pisze dziennik "Bild". Eksperci biją na alarm, a politycy opozycji wzywają rządzących do przygotowania skutecznych środków zaradczych na wypadek dalszych gwałtownych podwyżek cen energii i paliw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA paliwa transport ceny paliw ceny pieniądze Niemcy społeczeństwo wiadomości ŚWIAT

Niezwykła uroczystość w Barcelonie. Na wieży bazyliki Sagrada Familia rozbłyśnie 5-tonowa gwiazda

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na bazylice Sagrada Familia w Barcelonie rozbłyśnie dwunastoramienna, podświetlana gwiazda, otoczona wieńcem z 12 mniejszych gwiazd. Wskazówki na temat wyglądu gwiazdy pozostawił sam twórca projektu bazyliki Antonio Gaudi. Instalacja nawiązuje do apokaliptycznego przedstawienia Maryi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wiadomości Europa Kościół katolicki Hiszpania katalonia Barcelona Antonio Gaudi

Trasa AK – największe natężenie ruchu na Mazowszu

Największe natężenie ruchu na Mazowszu odnotowano na trasie AK w Warszawie od węzła Prymasa Tysiąclecia do Powązkowskiej. Zbliża się ono do 200 tys. pojazdów na dobę – poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Najbardziej zatłoczony wjazd do stolicy to ten od strony Wrocławia i Krakowa - ok. 96 tys. pojazdów na dobę.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców drogi wiadomości Mazowsze mazowieckie GDDKiA samochody samochód kierowca kierowcy autostrady autostrada POLSKA

PRK na wyjeździe: Master Truck Show!

16-18 lipca w Polskiej Nowej Wsi na Opolszczyźnie zorganizowano Master Truck Show. Były to trzy dni motoryzacyjnego show, ekstremalnych emocji, gier, konkursów, pokazów, targów i wystaw – największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Nie mogło nas tam zabraknąć!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy samochody samochód społeczeństwo Polskie Radio wiadomości imprezy masowe POLSKA

Polskie Radio Kierowców na Master Truck Show!

16-18 lipca w Polskiej Nowej Wsi na Opolszczyźnie zorganizowano Master Truck Show. Były to trzy dni motoryzacyjnego show, ekstremalnych emocji, gier, konkursów, pokazów, targów i wystaw – największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Nie mogło nas tam zabraknąć!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy samochody samochód społeczeństwo Polskie Radio wiadomości imprezy masowe POLSKA

NASZ WYWIAD Pandora Papers, "ekofanatyzm", wizyta Orbana. Łukasz Ogrodnik (PISM): kampania silnie polaryzowała Czechów

- Ruch Ano jest faworytem wyborów, ale dość niepewnym. Szanse na dojście do władzy ma także opozycja - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Łukasz Ogrodnik, komentując kampanię wyborczą w Czechach. Wskazał, że w pierwszej połowie roku koalicja Partii Piratów i STAN prowadziła w sondażach, a obecnie notowania partii Andreja Babisza spadają. 
Zobacz więcej na temat:  wiadomości NASZ WYWIAD Czechy wybory Andrej Babisz