Erasmus w Szwecji. Studiowanie przez duże "S"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 17:12
- Szwedzi traktują studiowanie bardzo poważnie. Dostają stypendia, więc czują się zobowiązani, by rzeczywiście uczyć się osiem godzin dziennie. Naprawdę siedzą w bibliotekach cały czas, nie tylko w czasie sesji – tłumaczyła Anna Bloch-Kurzyńska, studentka prawa, stypendystka programu Erasmus Plus.
Audio
  • O studiach w Szwecji, tamtejszym życiu pozastudenckim i filozofii podróżowania - rozmowa z Anną Bloch-Kurzyńską (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

tanzania wolontariat 1200.jpg
Wolontariat w Tanzanii. "Nie zawsze jest łatwo"

Anna Bloch-Kurzyńska w swoim życiu mieszkała już rok w Stanach Zjednoczonych, i to nie w gorącej Kalifornii czy Teksasie, a w mroźnej Minnesocie. W maju tego roku wróciła do Polski po dziesięciu miesiącach w zimnej Szwecji, w której zakochała się bez pamięci i nazywa swoim drugim miejscem na ziemi. - Szwecja jest niesamowicie ciekawa. To, że to "smutny kraj", to tylko krzywdzący stereotyp - opowiadała Bloch-Kurzyńska. - Na tamtejszych uczelniach stawia się na pracę własną. Zajęcia odbywają się kilka dni w tygodniu, ale to ciężka praca, cały czas trzeba być skupionym, pracuje się także w grupach - wspominała w Czwórce.

Na czym dokładnie polega szwedzki, tzw. modułowy system kształcenia? Dlaczego warto chociaż raz w życiu zamieszkać za granicą, jak studiuje się na szwedzkiej uczelni, czym jest szwedzkie lagom i czy można nauczyć się go w ciągu roku? O tym w nagraniu rozmowy Justyny Tylczyńskiej z Anną Bloch-Kurzyńską.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Anna Bloch-Kurzyńska (studentka prawa, stypendystka programu Erasmus Plus, autorka bloga podróżniczego "Hey World")

Data emisji: 27.12.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/kk

Czytaj także

Studia w Tuluzie. Długie wykłady, rugby i rzeka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 18:13
W tym mieście na południowym zachodzie Francji Michał Jackowski studiował europeistykę, a w Czwórce opowiedział, dlaczego warto jechać na Erasmusa do Francji i obalił niektóre stereotypy na temat Francuzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Słowenii. Piękno przyrody, zabytki i... nauka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:53
Słowenia - jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie, pełen pięknych widoków. Jej stolicą jest Ljubljana - miasto, w którym Ola Pawelec spędziła pół roku na studenckiej wymianie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak na Filipinach. "Te studia to zupełnie inny świat"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 16:10
Oprócz studiów na Ateneo de Manila University podróżował z Filipińczykami po Filipinach, poznał kulturę tego kraju, zobaczył największe slumsy oraz jedyny, zamieszkiwany przez ludzi cmentarz, w Manili.
rozwiń zwiń