X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hubert Pleskot. Pomaganie przez podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 14:42
Mieszkał już w 56 krajach, a ma zaledwie 24 lata. Podróżując, regularnie wysyła pocztówki z każdego miejsca, które odwiedza, w zamian za darowiznę na rzecz fundacji charytatywnych. 
Audio
  • Hubert Pleskot o swoich podróżach i sposobach na pomaganie potrzebującym w Azji i Afryce (Dajesz radę/Czwórka)
Hubert Pleskot i Justyna Tylczyńska w Czwórce
Hubert Pleskot i Justyna Tylczyńska w CzwórceFoto: Justyna Tylczyńska/Czwórka

chiny świstow 1200.JPG
Świstow o książce "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin"

Zaczęło się, gdy miał 15 lat. Wówczas wyruszył w pierwszą podroż samotnie, a pierwsze dziecko "zaadoptował na odległość" już pięć lat później. - Mieszkając ostatnio w Malezji przez dwa miesiące wysłałem 600 pocztówek. W sumie było ich więc bardzo dużo - wyliczał gość Czwórki. Obecnie m.in. dzięki jego wsparciu budowana jest szkoła na kenijskiej sawannie. - Rachunek jest prosty: jeśli za 200 zł sam adoptuję wirtualnie dzieci, moje pieniądze dostanie być może troje z nich. Jeśli za tę kwotę wyślę pocztówki, ludzi, którzy dzięki wpłacą darowiznę będzie dużo więcej, a kwota rośnie bardzo szybko.

Zdarzały się różne dziwne historie, czasem musiałem się przespać na ławce. Ale to nic strasznego, bo Azja jest bardzo bezpieczna Hubert Pleskot


Hubert Pleskot/Arch. prywatne Hubert Pleskot/Arch. prywatne

Raz do roku Hubert Pleskot organizuje też zbiórkę razem z przyjacielem, byłym piłkarzem Polonii Warszawa, Michałem Dudkiem. Inicjatywa w roku 2017 spotkała się z dużym zainteresowaniem, zebrali ponad 32 tys. zł, które zostały spożytkowane na jedzenie, edukację młodzieży objętej projektem adopcji na odległość. Jak organizuje swoje życie w związku z podróżami, jak przebiega i wygląda w praktyce adopcja dzieci na odległość, dokąd Hubert Pleskot planuje polecieć w najbliższym czasie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Hubert Pleskot (Dj, podróżnik, autor kanału "Hubert Pomaga").

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariusz, który zmienił życie indyjskich dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 09:00
Prosto z lotniska do studia Czwórki, po rocznym pobycie w Indiach, przyjechał Krzysiek Pielaszek. Wolontariusz pracował w sierocińcu na południu Indii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie wolontariusza w obozie dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:52
- Moja praca polegała na dawaniu siebie i swojego czasu ludziom, którzy miesiące czy lata przebywają wyłącznie na tym jednym terenie - mówił Jakub Orłowski, student, który pojechał na Węgry, by pomagać uchodźcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielobarwne i wielowymiarowe Indie Joanny Mazumdar

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 16:00
Joanna Mazumdar jest Polką, która od 5 lat mieszka w Indiach. - Pierwsze, co zobaczyłam to ogrom ludzi. Potem zdałam sobie sprawę, że Indie to ogrom wszystkiego. Intensywność tego kraju jest oszałamiająca- opowiada.
rozwiń zwiń