Podróżowanie z psem i kotem. Robisz to dobrze?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 17:32
Majowe weekendy oraz sezon wakacyjny sprzyjają podróżom. Co zrobić z naszym podopiecznym, gdy ruszamy na wyprawę?
Audio
  • Jak bezpiecznie podróżować z psem albo kotem podczas wakacji? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak podróżować bezpiecznie ze zwierzętami?
Jak podróżować bezpiecznie ze zwierzętami?Foto: Popel Arseniy/Shutterstock.com

shutterstock_1043281849 pies 1200.jpg
Hodowla psów. O czym musisz wiedzieć, zanim zaczniesz?

Co powinniśmy zrobić, żeby dla nas i dla naszego czworonoga podróżowanie było przyjemnością a nie udręką? A może najlepiej zostawić pupila w domu i poprosić sąsiadów, by o niego zadbali? - Nie jestem zwolenniczką całkowitego porzucania kota na dłużej niż trzy dni. Zwierzę powinno czuć obecność człowieka - przekonywała dr Sybilla Berwid-Wójtowicz, która na wakacyjne wojaże zabiera ze sobą… pięć psów. - Wszystko zależy od naszych możliwości, ale najważniejsze jest to, by w podróż ze zwierzętami zabrać zapas wody i co półtorej godziny je poić, organizujmy też minispacery, by zwierzęta mogły się wybiegać - mówiła ekspertka.

W jaki sposób, podczas podróży samochodem, zapewnić pupilom bezpieczeństwo? Na co zaszczepić zwierzę przed wyjazdem i jak chronić je potem przed komarami czy kleszczami? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W nagraniu całej godziny audycji >>> m.in. Radiowa Encyklopedia Zwierząt, w której o ochronie nietoperzy opowiada dr Tomasz Kokurewicz. Mówiliśmy także o stomatologii weterynaryjnej. Jak dbać o uzębienie naszych pupili i czy warto stosować gryzaki?

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: dr Sybilla Berwid-Wójtowicz (lekarz weterynarii)

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 14.05

kd/pg

Czytaj także

"Szczęście na czterech łapach". Pomagamy zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 16:36
- Obecnie w schronisku przebywa ok. 700 psów i 35 kotów. Zbliża się wiosna i trzeba spodziewać się, że tych zwierząt niebawem będzie znacznie więcej - mówiła Patrycja Jarosz, przedstawicielka Schroniska na Paluchu, z którym PolskieRadio.pl organizuje akcję "Szczęście na czterech łapach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Buldożek francuski, mops - kłopoty z rasami brachycefalicznymi

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 17:40
Krótki pyszczek, wyłupiaste oczy i charakterystyczna sylwetka - to cechy opisujące psy brachycefaliczne. Ten termin oznacza bardzo krótką kufę, która powoduje wiele problemów zdrowotnych.
rozwiń zwiń