X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Szczęście na czterech łapach". Pomagamy zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 16:36
- Obecnie w schronisku przebywa ok. 700 psów i 35 kotów. Zbliża się wiosna i trzeba spodziewać się, że tych zwierząt niebawem będzie znacznie więcej - mówiła Patrycja Jarosz, przedstawicielka Schroniska na Paluchu, z którym PolskieRadio.pl organizuje akcję "Szczęście na czterech łapach".
Audio
  • Dlaczego warto adoptować zwierzęta ze schronisk? O akcji "Szczęście na czterech łapach" opowiadają jej współtwórcy (Dajesz radę/Czwórka)
Krzysztof Plona, Patrycja Jarosz, Karina Duczyńska i Kacper Kowalczyk w studiu Czwórki
Krzysztof Plona, Patrycja Jarosz, Karina Duczyńska i Kacper Kowalczyk w studiu CzwórkiFoto: Selfie :)

tofik paluch2 1200.jpg
Tofik żył na łańcuchu 13 lat. Teraz szuka domu

- Staramy się pomagać zwierzakom w znalezieniu nowych, dobrych domów, w których będą mogły spędzić resztę swojego życia - tłumaczyła Karina Duczyńska. A jak przekonywał Krzysztof Plona, najlepszym sposobem na to, by pomagać, jest informowanie o sytuacji schroniskowych podopiecznych jak największej liczby ludzi. - Trzeba o tym mówić, a naszą akcją chcemy pokazać nie tylko konkretne zwierzęta, ale przede wszystkim fakt, że adopcja jest wspaniałą możliwością, o wiele lepszą niż kupno. Warto mieć z "tyłu głowy", że w schroniskach wciąż mieszkają żywe istoty, które czekają na prawdziwy dom.

morris i pani 1200.JPG
"Szczęście na czterech łapach". Jak zmieniło się życie Morrisa?

Co jeszcze wydarzy się w ramach akcji "Szczęście na czterech łapach" i jaki udział w akcji planuje wokalistka Kasia Moś? Co trzeba zrobić, by zostać "pełnoetatowym" wolontariuszem w schronisku dla zwierząt i co w Czwórkowym studiu robił tajemniczy Wedelek? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy też do wysłuchania nagrania całej audycji, w której znajdziemy m.in. rozmowę ze stomatologiem weterynaryjnym z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Grzegorzem Sapikowskim, a także z Tomaszem Wantołą, właścicielem nowofunlanda Bobbiego.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Goście: Patrycja Jarosz (wolontariuszka Schroniska na Paluchu w Warszawie), Karina Duczyńska, Krzysztof Plona (portal Polskieradio.pl, pomysłodawcy akcji "Szczęście na czterech łapach")

Data emisji: 29.01.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak pomagać bezdomnym kotom jesienią i zimą?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:00
Spotkać je można na ulicach, w parkach i na śmietnikach i w piwnicach. Tylko w Warszawie, jak przekonywała Iwona Kłucińska-Petchl, jest ok 29 tys. bezdomnych kotów. W jaki sposób każdy z nas może im pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drażliwy temat - potrzeby fizjologiczne zwierząt domowych

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 16:00
- To, jak wyglądają odchody naszych zwierząt, świadczy o ich stanie zdrowia, może wskazywać m.in. na choroby bakteryjne, zatrucia. Najczęściej jednak problem dotyczy pasożytów przewodu pokarmowego - tłumaczył weterynarz Dawid Jańczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzak nie jest rzeczą, nie powinien być prezentem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 14:36
Zaczął się czas, kiedy zastanawiamy się nad zakupem prezentów dla naszych bliskich. Niestety, często pojawia się pomysł, by tym prezentem był zwierzak: od świnek morskich, papug czy chomików po psy i koty ze schroniska. Specjaliści odradzają takie postępowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psy i koty na gigancie - co czują zaginione zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 10:00
Gdy domowe czworonogi, przez lata przystosowane do życia z człowiekiem, nagle znajdą się poza ciepłym domem swoich właścicieli, panikują. Co zrobić, gdy znajdziemy takiego zwierzaka, a gdzie szukać zaginionych czworonogów?
rozwiń zwiń