"Szczęście na czterech łapach". Pomagamy zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 16:36
- Obecnie w schronisku przebywa ok. 700 psów i 35 kotów. Zbliża się wiosna i trzeba spodziewać się, że tych zwierząt niebawem będzie znacznie więcej - mówiła Patrycja Jarosz, przedstawicielka Schroniska na Paluchu, z którym PolskieRadio.pl organizuje akcję "Szczęście na czterech łapach".
Audio
  • Dlaczego warto adoptować zwierzęta ze schronisk? O akcji "Szczęście na czterech łapach" opowiadają jej współtwórcy (Dajesz radę/Czwórka)
Krzysztof Plona, Patrycja Jarosz, Karina Duczyńska i Kacper Kowalczyk w studiu Czwórki
Krzysztof Plona, Patrycja Jarosz, Karina Duczyńska i Kacper Kowalczyk w studiu CzwórkiFoto: Selfie :)

tofik paluch2 1200.jpg
Tofik żył na łańcuchu 13 lat. Teraz szuka domu

- Staramy się pomagać zwierzakom w znalezieniu nowych, dobrych domów, w których będą mogły spędzić resztę swojego życia - tłumaczyła Karina Duczyńska. A jak przekonywał Krzysztof Plona, najlepszym sposobem na to, by pomagać, jest informowanie o sytuacji schroniskowych podopiecznych jak największej liczby ludzi. - Trzeba o tym mówić, a naszą akcją chcemy pokazać nie tylko konkretne zwierzęta, ale przede wszystkim fakt, że adopcja jest wspaniałą możliwością, o wiele lepszą niż kupno. Warto mieć z "tyłu głowy", że w schroniskach wciąż mieszkają żywe istoty, które czekają na prawdziwy dom.

morris i pani 1200.JPG
"Szczęście na czterech łapach". Jak zmieniło się życie Morrisa?

Co jeszcze wydarzy się w ramach akcji "Szczęście na czterech łapach" i jaki udział w akcji planuje wokalistka Kasia Moś? Co trzeba zrobić, by zostać "pełnoetatowym" wolontariuszem w schronisku dla zwierząt i co w Czwórkowym studiu robił tajemniczy Wedelek? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy też do wysłuchania nagrania całej audycji, w której znajdziemy m.in. rozmowę ze stomatologiem weterynaryjnym z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Grzegorzem Sapikowskim, a także z Tomaszem Wantołą, właścicielem nowofunlanda Bobbiego.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Goście: Patrycja Jarosz (wolontariuszka Schroniska na Paluchu w Warszawie), Karina Duczyńska, Krzysztof Plona (portal Polskieradio.pl, pomysłodawcy akcji "Szczęście na czterech łapach")

Data emisji: 29.01.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/mz

Czytaj także

Jak pomagać bezdomnym kotom jesienią i zimą?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:00
Spotkać je można na ulicach, w parkach i na śmietnikach i w piwnicach. Tylko w Warszawie, jak przekonywała Iwona Kłucińska-Petchl, jest ok 29 tys. bezdomnych kotów. W jaki sposób każdy z nas może im pomóc?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drażliwy temat - potrzeby fizjologiczne zwierząt domowych

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 16:00
- To, jak wyglądają odchody naszych zwierząt, świadczy o ich stanie zdrowia, może wskazywać m.in. na choroby bakteryjne, zatrucia. Najczęściej jednak problem dotyczy pasożytów przewodu pokarmowego - tłumaczył weterynarz Dawid Jańczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwierzak nie jest rzeczą, nie powinien być prezentem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 14:36
Zaczął się czas, kiedy zastanawiamy się nad zakupem prezentów dla naszych bliskich. Niestety, często pojawia się pomysł, by tym prezentem był zwierzak: od świnek morskich, papug czy chomików po psy i koty ze schroniska. Specjaliści odradzają takie postępowanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psy i koty na gigancie - co czują zaginione zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 10:00
Gdy domowe czworonogi, przez lata przystosowane do życia z człowiekiem, nagle znajdą się poza ciepłym domem swoich właścicieli, panikują. Co zrobić, gdy znajdziemy takiego zwierzaka, a gdzie szukać zaginionych czworonogów?
rozwiń zwiń