X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Buldożek francuski, mops - kłopoty z rasami brachycefalicznymi

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 17:40
Krótki pyszczek, wyłupiaste oczy i charakterystyczna sylwetka - to cechy opisujące psy brachycefaliczne. Ten termin oznacza bardzo krótką kufę, która powoduje wiele problemów zdrowotnych.
Audio
  • Psy brachycefaliczne. Do jakiego stopnia warto wspierać rozwój ras, których przedstawiciele mają problemy ze zdrowiem? (Dajesz radę/Czwórka)
Buldog francuski
Buldog francuskiFoto: Shutterstock.com/Monika Chodak

buldog francuski 1200.jpg
Psy brachycefaliczne. Jak się nimi opiekować?

Wielu zakochało się w tych zwierzętach i nie wyobraża sobie życia bez buldożka francuskiego, buldoga angielskiego czy mopsa, tymczasem to rasy psów, które są obarczone wieloma wadami. A hodowcy dążą do tego, by już krótka kufa była jeszcze krótsza. Jak tłumaczył ekspert Czwórki lek. wet. Krzysztof Zdeb, to może zrodzić kolejne problemy zdrowotne, więc warto położyć temu kres. - Obecnie psy brachycefaliczne nie są psami użytkowymi, a hoduje się je wyłącznie dla wyglądu. Każdy z nas powinien więc sam sobie zadać pytanie - dlaczego potrzebuje psa. Jeśli po to, by go kochać i by być kochanym - w schroniskach są kundelki. Zwierzęta kupowane zaś powinny pochodzić z właściwych hodowli - mówił ekspert.

Dlaczego hodowcy dążą do tego, by psia kufa była jeszcze krótsza i jak prowadzą do tego, by "zdrowie zwierzęcia nie musiało być kompromisem"? O tym w dyskusji ze studia Czwórki. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której w cyklu "Kacper i jego zwierzak" o swoim psie rasy akita opowiadał Arkadiusz Krawczyński. A o psiej wątrobie i jej schorzeniach rozmawialiśmy z lek. wet. Polą Borusewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: lek. wet. Krzysztof Zdeb

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak pomagać bezdomnym kotom jesienią i zimą?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:00
Spotkać je można na ulicach, w parkach i na śmietnikach i w piwnicach. Tylko w Warszawie, jak przekonywała Iwona Kłucińska-Petchl, jest ok 29 tys. bezdomnych kotów. W jaki sposób każdy z nas może im pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drażliwy temat - potrzeby fizjologiczne zwierząt domowych

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 16:00
- To, jak wyglądają odchody naszych zwierząt, świadczy o ich stanie zdrowia, może wskazywać m.in. na choroby bakteryjne, zatrucia. Najczęściej jednak problem dotyczy pasożytów przewodu pokarmowego - tłumaczył weterynarz Dawid Jańczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczęście na czterech łapach". Pomagamy zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 16:36
- Obecnie w schronisku przebywa ok. 700 psów i 35 kotów. Zbliża się wiosna i trzeba spodziewać się, że tych zwierząt niebawem będzie znacznie więcej - mówiła Patrycja Jarosz, przedstawicielka Schroniska na Paluchu, z którym PolskieRadio.pl organizuje akcję "Szczęście na czterech łapach".
rozwiń zwiń