Porozmawiajmy o Mikołaju

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 12:19
Wszyscy uczymy dzieci prawdomówności, ale gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to niejeden rodzic powtarza nieśmiertelne "Bądź grzeczny, bo Mikołaj patrzy". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Unspalsh/domena publiczna

Potem opowiadamy o latających reniferach, które ciągną saniami pana w czerwonym wdzianku, który w ciągu jednej nocy dostarcza prezenty wszystkim dzieciom na świecie. I one w to wierzą. Czar pryska zazwyczaj w podstawówce, kiedy jakiś kolega wyjawi, że to rodzice odpowiadają za te świąteczne czary-mary. I wtedy zaczyna się kombinowanie: mówić, nie mówić, brnąć w to kłamstwo dalej, czy wyznać brutalną prawdę. Co dzieciom daje wiara w Mikołaja i jak długo opowiadać tę bajkę podpowie psycholog Agnieszka Robak. 

***

Na audycję "Dajesz radę" w piątek (21.12) po godz. 14.05 zaprasza Justyna Tylczyńska. 

Zobacz więcej na temat: Czwórka Święty Mikołaj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bądź jak panda! Dbaj o społeczność, planetę, czyste powietrze i wodę

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:33
Pomocnika Świętego Mikołaja, czyli Philipa MacMastera, Patryk Kuniszewicz spotkał podczas konferencji COY 14. Towarzyszyła mu trójpalczasta panda. 
rozwiń zwiń