X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

COY 14, czyli młodzi dla klimatu. Czwórka nadaje z Katowic

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:30
- COY 14 to miejsce, w którym każdy młody człowiek, z całego świata, może przyjść, wyrazić swoje zdanie, które później będzie przekazane dalej do ONZ - mówi Teresa Bojdoł, współorganizatorka wydarzenia z ramienia Samorządu Studentów z Uniwersytetu Śląskiego. 
Audio
  • "Stacja Nauka" z konferencji COY 14 (Stacja Nauka/Czwórka)
  • Języki obce, surwiwal i św. Mikołaj - relacja z drugiego dnia Konferencji Młodych COY 14 (Stacja Nauka/Czwórka)
Czwórka na COY 14
Czwórka na COY 14Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- To już 14. odsłona tej konferencji, miejsce debat o klimacie. Odbywa się ona co roku, przy każdym szczycie klimatycznym - mówi rozmówczyni Patryka Kuniszewicza. - W tym roku konferencja poprzedza Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach - dodaje.

COY 14 zaprasza młodych ludzi od 13. do 35. roku życia, a czasem też starszych, bez względu na kraj pochodzenia. - Ta młodość jest tu szeroko rozumiana - mówi Teresa Bojdoł. - Przyjechali do nas goście z 102 krajów świata, z Ghany, Burkina Faso, RPA, Australii, Egiptu, Kanady, Argentyny, Chin czy Indii - dodaje. 

Podczas konferencji każdy młody człowiek może wyrazić swoje zdanie na temat klimatu - dostępne są panele dyskusyjne, obrady lokalnych COY, warsztaty, sympozja. O wnioskach młodzieży będą mogli porozmawiać uczestnicy szczytu klimatycznego ONZ, czyli tzw. COP (Conference of the Parties), który w tym roku odbędzie się w Katowicach w dniach 3-14 grudnia.

Czwórka obecna była także podczas drugiego dnia Konferencji, podczas którego uczyliśmy obcokrajowców języka polskiego, a sami poznawaliśmy "tricki", by szybko i skutecznie zgłębiać tajniki języków obcych. Mówiliśmy także o warsztatach surwiwalowych i o tym, dlaczego "las jest wielkim supermarketem". Patryk Kuniszewicz spotkał także jednego ze św. Mikołajów, który polecał, by na kilka godzin wyłączyć swój telefon komórkowy, a ten czas spędzić z rodziną. Co w ten sposób zyskamy? O tym w nagraniu relacji z audycji "Stacja nauka", a także w kolejnych odsłonach programu.

uczestniczki COY 14Uczestniczki COY 14

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Teresa Bojdoł (organizatorka COY 14 z Samorządu Studentów Uniwersytetu Śląskiego), a także m.in. Magdalena Knapik (Szkoła Języka i Kultury Polskiej), Anna Ryszka (prowadząca warsztaty - nauka języków obcych), Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki (prowadzący warsztaty surwiwalowe)

Data emisji: 29.-30.11.2018

Godzina emisji: 12.14

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielorazowe pieluchy - pomogą w ratowaniu Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 17:08
- Produkujemy zbyt dużo odpadów, a recykling nie rozwiązuje wszystkich problemów - mówi Sylwia Sikorska z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publiczne suszarki do rąk - szkodzą nam i środowisku?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:20
Suszarki powinny być wycofane z publicznych toalet – przekonują naukowcy z Uniwersytetu w Leeds. Ich zdaniem mikroorganizmy pochodzące ze źle umytych rąk, na które skierowane jest ciepłe powietrze z suszarki, są rozdmuchiwane po całym pomieszczeniu. 
rozwiń zwiń