Fitness twarzy. Ćwiczenia skuteczniejsze niż krem?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 16:00
Twarz człowieka składa się nie tylko ze skóry, ale także z mięśni. W erze selfie do dyspozycji mamy paletę filtrów w telefonach, które potrafią zdziałać cuda, ale na żywo nie tak łatwo o retusz. Jak sprawić, by twarz była w formie?
Audio
  • Na czym polega facefitness? (Dajesz radę/Czwórka)
Patrycja Kondracka
Patrycja KondrackaFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Czytaj także
korea uroda 1200.jpg
Bądź piękna jak Azjatka. "Baw się pielęgnacją"

By zadbać o dobrą kondycję twarzy nie wystarczy krem, warto postawić na gimnastykę. - Skoro fitness działa na ciało, to facefitness pomoże zachować młody wygląd twarzy - przekonuje Patrycja Kondracka, doktorantka na Wydziale Fizjoterapii wrocławskiego AWF. - Facefitness polega nie tylko na ćwiczeniu mięśni, które zazwyczaj służą nam do wyrażania emocji. To także relaks i odprężenie - dodaje.   

Odpowiednie ćwiczenia wzmacniają mięśnie, ujędrniają skórę w okolicach oczu, czoła, policzków i brody. Regularnie wykonywane mogą dać zaskakujące efekty - spłycić zmarszczki, poprawić owal twarzy i zlikwidować obrzęki pod oczami. - Proponuję kilka ćwiczeń, które zajmują dosłownie kilka minut. Możemy wykonywać je codziennie, w domu, bez żadnej pomocy - wyjaśnia gość Czwórki i tłumaczy, jak się to tego zabrać.


Czytaj także
paznokcie manicure lakier do paznokci 1200.jpg
Nożyczki, pilniczki, lakiery. Jak mieć piękne paznokcie?

Jak wygląda "rozgrzewka twarzy"? O czym świadczą "kurze łapki"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Patrycja Kondracka (doktorantka na Wydziale Fizjoterapii wrocławskiego AWF, autorka książki "Sekret młodości - Facefitness")

Data emisji: 10.05.2019

Godzina emisji: 14.08

kul


Czytaj także

Parabeny, pochodne fenolu, czyli konserwanty w kosmetykach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 16:29
- Choć się ich boimy, konserwanty są w kosmetykach bardzo potrzebne, bo chronią naszą skórę przed drobnoustrojami - mówiła ekspertka zrowia skóry Agnieszka Zielińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przepis na młodość? Zacznij od skóry!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 15:45
Promienna, gładka cera to atrybut młodości. Jak sprawić, by mimo upływu lat była w dobrej kondycji? - Geny to dość mocny element, na to, jak się starzejemy, wpływają w 10-40 procentach. Ale dużo zależy też od nas - mówi Agnieszka Zielińska, skin ekspert.
rozwiń zwiń