Makijaż permanentny. Kto może się poddać temu zabiegowi i jak się za to zabrać?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 18:07
Makijaż permanentny może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zawsze wyglądać perfekcyjnie, ale często nie masz czasu na wykonanie klasycznego makijażu.
Audio
  • Jak robi się makijaż permanentny, dla kogo jest ten zabieg i jak potem dbać o skórę? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: puhhha/Shutterstock.com
akupunktura twarzy 1200.JPG
ZOBACZ WIĘCEJ O akupunkturze kosmetologicznej >>>

Makijaż permanentny, czyli mikropigmentacja skóry, to specjalistyczny zabieg, który polega na trwałym podkreśleniu naszej urody, bądź skorygowaniu niedoskonałości. Głównie dotyczy brwi, ust, albo oczu - tłumaczyła Katarzyna Kopiczyńska, linergistka. - To wprowadzenie między naskórek, a skórę właściwą specjalistycznych pigmentów, za pomocą narzędzi do tego służących - tłumaczyła. Jak mówiła makijaż permanentny to nie to samo co tatuaż. W drugim przypadku tusz wprowadzany jest głęboko pod skórę właściwą. W pierwszym, w zależności od techniki wprowadzania tuszu, rodzaju pigmentu i miejsca, które malujemy, trwałość to od kilkunastu miesięcy do dwóch-trzech lat - zdradzała.

shutterstock maseczka kobieta uroda kosmetyki 1200.jpg
Naturalne kosmetyki. Które zioła na problemy z cerą? >>>

Kto najczęściej poddaje się zabiegom makijażu permanentnego? Czy ten zabieg boli jak tatuaż i ile trwa? Jak się nie "przemalować" i jakie są najnowsze trendy w makijażu permanentnym? Czy można się "tradycyjnie" malować, jeśli mamy makijaż permanentny i jak o niego dbać - na przykład regulując brwi - by wciąż wyglądać dobrze? Jak wybrać salon, w którym poddamy się temu zabiegowi i czy w ten sposób malują się także mężczyźni? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Katarzyna Kopiczyńska (linergistka, twórczyni makijażu trwałego)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/mko

Czytaj także

Parabeny, pochodne fenolu, czyli konserwanty w kosmetykach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 16:29
- Choć się ich boimy, konserwanty są w kosmetykach bardzo potrzebne, bo chronią naszą skórę przed drobnoustrojami - mówiła ekspertka zrowia skóry Agnieszka Zielińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przepis na młodość? Zacznij od skóry!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 15:45
Promienna, gładka cera to atrybut młodości. Jak sprawić, by mimo upływu lat była w dobrej kondycji? - Geny to dość mocny element, na to, jak się starzejemy, wpływają w 10-40 procentach. Ale dużo zależy też od nas - mówi Agnieszka Zielińska, skin ekspert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostrzykiwać się czy kłuć? O akupunkturze kosmetologicznej

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 15:10
O wywodzącej się z tradycyjnej medycyny chińskiej metodzie leczniczej mówi się, przywraca równowagę fizjologiczną i metaboliczną, wzmacnia układ odpornościowy, pobudza układ krwionośny, naprawia tkanki, łagodzi ból oraz... odmładza.
rozwiń zwiń