X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wolontariat zagraniczny. Jak sobie tam poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 17:53
Wolontariat zagraniczny, studia, praktyki, program Work & Travel - możliwości wyjazdu za granicę, połączonego z ciekawą formą poznania świata, nie brakuje. Jak dobrze wybrać wyjazd, jak odnaleźć się w morzu różnych ofert, projektów, ogłoszeń i jak nie dać się oszukać?
Audio
  • O swoich doświadczeniach m.in. w Togo iopowiada Natalia Zabojszczyk (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Halfpoint/Shutterstock.com

Na zagraniczny wolontariat nie trzeba od razu jechać na wiele miesięcy. Można wybrać znacznie krótszą ofertę, która polega na pomocy przy organizacji konkretnego wydarzenia Natalia Zabojszczyk

Natalia Zabojszczyk przez niemal pół roku była na wolontariacie w Togo, na który wyjechała w ramach projektu Erasmus Plus. - Zdecydowałam się na to, ponieważ bardzo często jako wolontariusz udzielałam się w Polsce. Dlatego pomyślałam, ze taki wolontariat zagraniczny również będzie dobrym pomysłem - opowiadała w Czwórce. Jednym z warunków, by wybrać się na wolontariat do Togo, była znajomość języka urzędowego w tym kraju, czyli francuskiego.

Jak wspominała rozmówczyni Justyny Tylczyńskiej, trzeba też było rozmowę rekrutacyjną. - Projekt miał opierać się na zajęciach środowiskowych. Wraz z innymi wolontariuszkami miałyśmy pracować z tamtejszą młodzieżą i prowadzić zajęcia dotyczące ekologii - wspominała Natalia Zabojszczyk. - Na miejscu okazało się, że nasza organizacja jest jednoosobowa. Zamiast trafić pod skrzydła dużej, prężnie działającej instytucji, musiałyśmy więc zakładać projekt od podstaw: poznać lokalną społeczność, organizować zajęcia od początku do końca, szukać pomocy u lokalnych wolontariuszy. 

Dlatego dziś gość Czwórki podkreśla, że zanim wybierzemy się na zagraniczny wolontariat, warto dokładnie sprawdzić instytucję, dla której chcemy pracować. Warto też zastanowić się nad własnymi kompetencjami i przemyślec, czym dokładnie chcemy się zajmować, i co potrafimy robić najlepiej. Jak sprawdzić program wolontariatu, w którym chcemy wziąć udział? I co brać pod uwagę wybierając kierunek wyjazdu? Z jakich oferta warto korzystać, a które omijać szerokim łukiem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Rozmówczyni Justyny Tylczyńskiej opowiadała także o swoich doświadczeniach m.in. z Erasmusa we Francji i pracy w programie Work&Travel. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Natalia Zabojszczyk (wolontariuszka)

Data emisji: 2.12.2019

Godzina emisji: 14.18

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielobarwne i wielowymiarowe Indie Joanny Mazumdar

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 16:00
Joanna Mazumdar jest Polką, która od 5 lat mieszka w Indiach. - Pierwsze, co zobaczyłam to ogrom ludzi. Potem zdałam sobie sprawę, że Indie to ogrom wszystkiego. Intensywność tego kraju jest oszałamiająca- opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadome podróżowanie. O podróżniczych zasadach i... wpadkach

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 21:02
Nie wszyscy wiemy, że przed wejściem do domu Szweda trzeba zdjąć buty, w Indiach nie wolno jeść lewą ręką. O zasadach, które jako podróżnicy powinniśmy znać i o tym, co Polacy podczas zagranicznych wojaży wiedzieć powinni, a nie zawsze wiedzą mówiliśmy w audycji "Dajesz radę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżuj lepiej. Najlepiej jak Wędrowne Motyle

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 19:40
Ania i Marcin Nowakowie kochają świat, a podróżowanie stało się ich sposobem na życie. Dotychczas odwiedzili 40 krajów i 50 miast. O swoich wyprawach opowiadają na kanale na YouTubie Wędrowne Motyle oraz na najpoczytniejszym polskim blogu podróżniczym Gdziewyjechac.pl.
rozwiń zwiń