Podróżuj lepiej. Najlepiej jak Wędrowne Motyle

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 19:40
Ania i Marcin Nowakowie kochają świat, a podróżowanie stało się ich sposobem na życie. Dotychczas odwiedzili 40 krajów i 50 miast. O swoich wyprawach opowiadają na kanale na YouTubie Wędrowne Motyle oraz na najpoczytniejszym polskim blogu podróżniczym Gdziewyjechac.pl.
Audio
  • Jak podróżują Wędrowne Motyle? Rozmowa z Anią i Marcinem Nowakami (Czat Czwórki/Czwórka)
Ania i Marcin Nowakowie czyli Wędrowne Motyle
Ania i Marcin Nowakowie czyli Wędrowne MotyleFoto: arch. prywatne

Turystyka 3E. Podróże w czasie

Ania i Marcin specjalizują się w podróżach tematycznych. Rok temu wybrali się do Prowansji szlakiem Vincenta van Gogha, a ostatnio zwiedzali Anglię śladami Tolkiena i Jane Austen. - Kiedyś mówiło się, że turystyka opiera się na schemacie 3S, czyli sun, sea, sand. Chodziło głównie o wypoczynek. Nowe trendy mówią o turystyce 3E (entertainment, excitement, education) czyli rozrywka, emocje, edukacja i nauka - tłumaczą blogerzy. - Podróżowanie tematyczne wpisuje się w ten model i bardzo nam odpowiada, bo pozwala łączyć nasze pasje.  

Podróżuj lepiej, czyli jak?

Swoje doświadczenia opisali w książce "Podróżuj lepiej". Znajdziemy w niej praktyczne porady jak pracując na etacie można być nawet 40 dni w podróży, w jaki sposób podróżować za rozsądne pieniądze oraz jak nie przepłacać za bagaże i uniknąć ukrytych opłat. - Wiele osób myśli, że podróżować lepiej oznacza podróżować taniej, ale nie taki był zamysł tej książki - zaznaczają rozmówcy Justyny Tylczyńskiej. - Owszem, podpowiadamy, na czym można oszczędzić wydatki, ale także jak zoptymalizować czas i jak podróżować świadomie - dodają.     

Dlaczego podróże to nie odległości i nie czas ich trwania? Jak szukać noclegów? Czy w trakcie jednej wyprawy można zrobić oszczędności na drugą? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Ania i Marcin Nowakowie czyli Wędrowne Motyle Ania i Marcin Nowakowie czyli Wędrowne Motyle

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 15.15

kul

Czytaj także

Indonezja. "Kraj, w którym mieszkają sami artyści"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:50
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Każda wyspa to inna kultura, religia i zwyczaje. Łączy je jednak jedno: ciekawość białego człowieka. Przekonała się o tym Jola Lisicka - autorka bloga podróżniczego nalewoodcentrum.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Islandia - w krainie lodu jest raj na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:30
W krainie lodu żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. - 80 proc. mieszkańców Islandii wierzy w elfy. I choć nikt nigdy ich nie widział, elfy mogą zablokować budowę drogi albo osiedla - opowiada Wojtek Kokot, uczestnik Erasmusa w Reykjaviku.
rozwiń zwiń