Dermatolog, psycholog, doradca. Oto dobry kosmetolog

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 17:20
Kiedy tylko zakończył się lockdown, tłumnie ruszyliśmy do salonów fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych . Okazało się, że dobry wygląd był jedną z najbardziej pożądanych rzeczy po czasie społecznej izolacji.   
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Serhii Bobyk

Pracy dla kosmetologów nie brakuje, ale trudno znaleźć miejsce, w którym można by było zostać na dłużej Karolina Dziadosz

- Kosmetolog zajmuje się pielęgnacją skóry twarzy i ciała, wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej oraz z zakresu kosmetologii estetycznej - wyjaśnia mgr Karolina Dziadosz. - Jest to szeroko rozbudowana dziedzina. Po jest tu miejsce m.in. na pielęgnację białą, czyli taką przy użyciu tylko i wyłącznie preparatów kosmetycznych i na pielęgnację high-tech z wykorzystaniem urządzeń służących głównie do odmładzania skóry.

18:41 [CZWORKA]Dajesz rade 18 czerwiec 2020 kosmetolog.mp3 Kosmetolog - kto sprawdzi się w tym zawodzie? (Dajesz radę/Czwórka)

 

Czytaj także
adele shutterstock 1200.jpg
Sirtfood. Na czym polega dieta oparta na zielonych koktajlach?

Żeby zostać magistrem kosmetologii, należy ukończyć studia, które są połączeniem dermatologii, chemii, bromatologii, biologii molekularnej, fizykoterapii i wielu innych dziedzin. Nauka obejmuje zagadnienia z zakresu nauk medycznych, biologicznych, chemicznych, społecznych i humanistycznych oraz z zakresu zarządzania firmą i zasobami ludzkimi w salonach i gabinetach kosmetycznych.

W branży dominują kobiety, ale w tym fachu świetnie odnajdują się mężczyźni. Predyspozycje, jakie powinien posiadać kandydat, to zdolności manualne, poczucie estetyki i komunikatywność. - Rynek oferuje bardzo dużo szkoleń i kursów, dzięki którym możemy podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli ktoś swoją przyszłość wiąże z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, musi wziąć to pod uwagę, bo ta gałąź kosmetologi zmienia się dynamicznie - dodaje kosmetolog. 


Posłuchaj
kosmetyki sh f 1200.jpg
Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Rozmówczyni Dominiki Klimek podkreśla także, że praca kosmetologa różni się od pracy kosmetyczki. - Bardzo często mylimy te pojęcia. Kosmetologiem zostaje się po ukończeniu studiów licencjackich albo magisterskich. Natomiast są w Polsce różne ośrodki szkoleniowe i szkoły policealne, które oferują rozmaite kursy. Ukończenie takiego kursu albo szkoły daje możliwość realizowania się w zawodzie kosmetyczki. Nie kosmetologa - podsumowuje Karolina Dziadosz.


***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Karolina Dziadosz (magister kosmetolog)

Data emisji: 18.06.2020

Godz. emisji: 14.09

kul

Czytaj także

Freelance. Tryb pracy na nowe czasy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 19:00
Możliwość pracy zdalnej, organizacja czasu według własnych potrzeb - to tylko niektóre zalety bycia freelancerem. Ale ten tryb pracy ma również wady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pielęgniarka - zawód czy misja?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 16:40
Z jednej strony wdzięczność pacjentów, z drugiej społeczny ostracyzm z powodu bezpośredniego kontaktu z chorymi. Pandemia pokazała, jak trudnym i wymagającym jest zawód pielęgniarki i pielęgniarza. 
rozwiń zwiń