Praca dla Ukrainek. Platforma Her Impact pomaga ją znaleźć

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 17:30
W tej chwili dla uchodźców wojennych z Ukrainy najważniejsze są bezpieczeństwo i dach nad głową. Ale w przyszłości, kiedy zechcą wrócić do pracy, też przyda się pomocna dłoń. Już teraz oferuje ją platforma Her Impact.
Platforma Her Impact czeka na zgłoszenia od Ukrainek, które chciałyby rozpocząć pracę w Polsce.
Platforma Her Impact czeka na zgłoszenia od Ukrainek, które chciałyby rozpocząć pracę w Polsce.Foto: pixabay.com/Unsplash

- Dotychczas pomagałyśmy Polkom, ale w obecnej sytuacji nasze działania są głównie skierowane na pomoc kobietom z Ukrainy. Pomagamy łączyć je z pracodawcami - mówią Magda Linke-Koszek i Nicole Petters z Her Impact.

"Pomożemy napisać CV i przetłumaczyć je na polski"

Her Impact to platforma społecznościowa, która powstała w 2021 roku w odpowiedzi na globalny problem społeczny, jakim jest słaba pozycja kobiet na rynku pracy. Swoim użytkowniczkom oferuje między innymi e-learning, inspiracje, wsparcie ekspertów oraz oferty pracy - idealnie sprawdza się dla młodych i ambitnych kobiet, które dopiero wchodzą na rynek pracy lub poszukują w nim miejsca dla siebie po urlopie macierzyńskim. - Teraz zbieramy CV od Ukrainek, sprawdzamy, czym zajmowały się dotychczas i w jakich obszarach chciałyby znaleźć pracę w Polsce. Z drugiej strony kompletujemy informacje od pracodawców i łączymy obie zainteresowane strony - wyjaśniają rozmówczynie Marty Hoppe.

"Chcemy, by Ukrainki pracowały zgodnie z kwalifikacjami"

W zespole Her Impact jest tłumacz języka ukraińskiego oraz wolontariusze. Dzięki nim kobiety z Ukrainy mogą liczyć na pomoc w stworzeniu CV i w przetłumaczeniu go na język polski. - Bardzo staramy się, żeby Ukrainki mogły pracować zgodnie ze swoimi kwalifikacjami - podkreślają goście Czwórki. - Pracodawcy, którzy się do nas zgłaszają, reprezentują różne firmy: medyczne, konsultingowe, budowlane, kosmetyczne. Mamy też oferty od osób prywatnych, które szukają na przykład niań.  

Posłuchaj
04:22 CZWÓRKA Dajesz rade - droga do pracy 02.03.2022.mp3 Platforma Her Impact pomaga Ukrainkom w znalezieniu pracy (Dajesz radę/Czwórka) 

Sprawdź także:

"Dziewczyny nie chcą siedzieć z założonymi rękami"

W tej chwili Her Impact dysponuje już ponad setką zgłoszeń od kobiet. - Z naszych doświadczeń wynika, że Ukrainki wykazują dużą chęć aktywizacji zawodowej. Być może jest to reakcja psychologiczna na wojnę na Ukrainie. Chcą działać, chcą zacząć układać sobie życie na nowo, a nie siedzieć z założonymi rękami. To są dzielne dziewczyny, nasze bohaterki, którym musimy pomóc i pomożemy - podkreślają Magda Linke-Koszek i Nicole Petters.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Her Impact (@herimpact.co)

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Magda Linke-Koszek, Nicole Petters (Her Impact)

Data emisji: 02.03.2022

Godzina emisji: 14.45

kul

Czytaj także

Jak założyć biznes online? Tłumaczymy krok po kroku

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:40
Ten rok mocno rozwinął branżę internetową i wiele osób właśnie w internecie szuka pracy. I nie chodzi tylko o ogłoszenia tam zamieszczone, ale o kompletny biznes online.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matka, żona, bizneswomen. Zadbaj o wszystko i siebie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:48
Lea Magdalena Pyć-Leszczuk mówi, że kluczem do szczęścia jest poszukiwanie harmonii we wszystkich strefach życia, siebie nazywa kobietą kompletną. Jak doszła do tego punktu?
rozwiń zwiń