Hubert Pleskot. Pomaganie przez podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 14:42
Mieszkał już w 56 krajach, a ma zaledwie 24 lata. Podróżując, regularnie wysyła pocztówki z każdego miejsca, które odwiedza, w zamian za darowiznę na rzecz fundacji charytatywnych. 
Audio
  • Hubert Pleskot o swoich podróżach i sposobach na pomaganie potrzebującym w Azji i Afryce (Dajesz radę/Czwórka)
Hubert Pleskot i Justyna Tylczyńska w Czwórce
Hubert Pleskot i Justyna Tylczyńska w CzwórceFoto: Justyna Tylczyńska/Czwórka

chiny świstow 1200.JPG
Świstow o książce "Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin"

Zaczęło się, gdy miał 15 lat. Wówczas wyruszył w pierwszą podroż samotnie, a pierwsze dziecko "zaadoptował na odległość" już pięć lat później. - Mieszkając ostatnio w Malezji przez dwa miesiące wysłałem 600 pocztówek. W sumie było ich więc bardzo dużo - wyliczał gość Czwórki. Obecnie m.in. dzięki jego wsparciu budowana jest szkoła na kenijskiej sawannie. - Rachunek jest prosty: jeśli za 200 zł sam adoptuję wirtualnie dzieci, moje pieniądze dostanie być może troje z nich. Jeśli za tę kwotę wyślę pocztówki, ludzi, którzy dzięki wpłacą darowiznę będzie dużo więcej, a kwota rośnie bardzo szybko.

Zdarzały się różne dziwne historie, czasem musiałem się przespać na ławce. Ale to nic strasznego, bo Azja jest bardzo bezpieczna Hubert Pleskot


Hubert Pleskot/Arch. prywatne Hubert Pleskot/Arch. prywatne

Raz do roku Hubert Pleskot organizuje też zbiórkę razem z przyjacielem, byłym piłkarzem Polonii Warszawa, Michałem Dudkiem. Inicjatywa w roku 2017 spotkała się z dużym zainteresowaniem, zebrali ponad 32 tys. zł, które zostały spożytkowane na jedzenie, edukację młodzieży objętej projektem adopcji na odległość. Jak organizuje swoje życie w związku z podróżami, jak przebiega i wygląda w praktyce adopcja dzieci na odległość, dokąd Hubert Pleskot planuje polecieć w najbliższym czasie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Hubert Pleskot (Dj, podróżnik, autor kanału "Hubert Pomaga").

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/ac

Czytaj także

Wolontariusz, który zmienił życie indyjskich dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 09:00
Prosto z lotniska do studia Czwórki, po rocznym pobycie w Indiach, przyjechał Krzysiek Pielaszek. Wolontariusz pracował w sierocińcu na południu Indii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie wolontariusza w obozie dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:52
- Moja praca polegała na dawaniu siebie i swojego czasu ludziom, którzy miesiące czy lata przebywają wyłącznie na tym jednym terenie - mówił Jakub Orłowski, student, który pojechał na Węgry, by pomagać uchodźcom.
rozwiń zwiń